Корсет WAIST TRAINER диета без диета и вежбање – уникатен изум кој ви овозможува да се врати на парче за секоја жена без оглед на возраста. Како резултат на користење на тоа трае долго време без никаков напор. Со помош на производот формиран убава силуета се должи на контракција. Телото станува убава форма.

1Што е WAIST TRAINER?

Овој широк појас кој се вклопува snugly во телото и ја зграпчува половината. Тој прицврстува на куките наредени во три реда. Поради посебните намалување на корсет останаа невидливи под облеката. Кога се применува не само за подобрување на изглед. И физиологија промени: намалување на големината на половината, пршлени се одвиваат во правилна позиција.

Производот Ви овозможува да се справат со масни наслаги. WAIST TRAINER корсет намалува половината до 10-12 см и телесната тежина од 7 килограми месечно . Ефект врз телото се случува во фази:

  • 1-2 недела. Подобрува метаболички процеси во поткожното масно ткиво. Забрзана метаболизмот води до согорување на масти.
  • 2-4 недела. На задната страна е исправен. Половината активно намалени во големина. Луѓето помалку гладни. Станува полесно да се оди на фракционо моќ.
  • 4-6 недела. На маснотии во телото движење, визуелно стомакот и слабините се затегнуваат. Постои стабилизација на грбот и стомакот utyazhka.

2Каде да се купат корсет WAIST TRAINER?

Еден лесно можат да купат корсет WAIST TRAINER во Македонија на интернет на официјалната веб-страница. Во аптеките, овој модел се уште не се продадени. Оставете при аплицирање за нивната позиција. Менаџерот повика назад и да ви помогне да го изберат правото големина. Пред-нарачки може да се купи до големина 6XL. На специјалист ќе ви каже во врска со прашањето на заштита.

Цената на корсет WAIST TRAINER за губење на тежината е намалена за 50% . Ова е направено за да се обезбеди дека производот е ставена на располагање на повеќето жени, без оглед на нивните финансиски можности. Ќе добиете висок квалитет на точка со мазна и уредни рабови и рабовите.

3Она што го направи на корсет?

Горниот слој е направен од квалитет латекс. Тоа не предизвикува алергии, кожни иритации. Виткаат половината латекс тело на двете страни. Ова го намалува ризикот од непријатност за време на патување и спорт. Латекс има гумирана основа, што е добро се протегала и овозможува на производот да седат стегната во слика.

Внатрешниот дел е завршена памук. Тоа е добро помине влага, воздухот е пријатен за тело. Куки за сигурност направени од метал, но тие немаат тежина, па не се чувствува. Корсет лесно може да се здипли и се стави настрана во една кеса.

4Како да го користите?

За идеална фигура производот се користи 3-4 часа на ден. Нема потреба да се применуваат 09:00 ред. Постигне максималниот можен ефект на вежбање ќе помогне. Во процесот на поткожното масно ткиво се загрева и таму е неговата брза деградација.

Дозволено да се користи корсет и наместо на бендот после породувањето. Тоа ви овозможува да се намали товарот на грб и повлечете подалеку стомакот. Истиот ефект се јавува при користење на медицински завои.

5Контраиндикации

Корсет нема контраиндикации. Со правилно држење на телото на мускулите на грбот се во правилна позиција. Тоа е спречување на појавата на нови масти депозити. Главната негативни дејствија кои имаат класичен корсети и bodices, се целосно елиминирани. Сите материјали кои се користат се безопасни, не предизвикуваат алергиски реакции, дерматитис. Но, не го користат Половината додатоци и долна облека за време на бременоста, како и кожни болести.

6Резултати

Поради термогенеза и подобрена потење постепено ќе излезе токсини и масти депозити. Создадена со помош на компресија намалува количината на храната што ја јадат, помагајќи да се трошат помалку храна.

Ќе бидат способни да:

  • создаде кралската превоз,
  • да се ослободи од болката во семејството,
  • создаде сауна ефект,
  • потисне апетитот.

Тоа е можно да се прилагоди на степенот на компресија, одберете го редот на куки, со кој ќе биде што е можно поудобно. Сертифициран корсет има 100% ефикасност, безбедност. Доказот е во бројни клинички студии. Така можете да заборавите за проблемот на вишокот тежина без да му наштети на нивното здравје.

7Осврти

Реал лоши и добри клиент осврти и лекарите за корсет WAIST TRAINER укажуваат на тоа дека овој агенс е ефективна. Според лекарите, нутриционисти и тренери се согласуваат: алатка елиминира доделување стомак доволно брзо.

НУТРИЦИОНИСТ: “НОВИОТ КОРСЕТ Е ЧЕКОР НАПРЕД ВО ОБЛАСТА НА ДИЕТЕТИКА. ОВА Е ЕДИНСТВЕНА АЛАТКА ЗА ДА ПОМОГНЕ ДА СЕ НАПРАВИ СЛИКА ЖЕНСТВЕНИ И СЕКСИ. КАКО РЕЗУЛТАТ НА ЕФЕКТОТ Е УПОРНИ. ОСОБЕНО ДОБРИ РЕЗУЛТАТИ СЕ ПОСТИГНУВААТ КОГА СЕ КОМБИНИРААТ СО ИСХРАНАТА И КОРСЕТ. СИТЕ ДЕВОЈКИ КОИ ДОЈДОА ДА МЕ ВИДИ, СЕ ЗАДОВОЛНИ СО РЕЗУЛТАТОТ. “

Користете го овој производ и ѕвездите Ким Кардашијан, Dzhessika Алба и други. Што им се каже за него обичните жени?

МАРИЈА, 27 ГОДИНИ: “ПРЕД ЕДЕН МЕСЕЦ, ДОБИ КОРСЕТ И ВЕДНАШ ОДЛУЧИ ДА ГО КОРИСТИТЕ. ПРОИЗВОДОТ Е МНОГУ ДОБАР ПОВЛЕКУВА. ВО ВНАТРЕШНОСТА ПАМУК ИНСЕРТИ, А НА ВРВОТ Е ЦЕЛОСНО RUBBERIZED. ПОРАДИ ВТОРАТА СОЗДАВА САУНА ЕФЕКТ. ТОЈ НОСЕШЕ ОБУКА ПОЈАС. НЕ ВЕРУВАМ ВО ТОА, НО ВО ИЗМИНАТИОТ МЕСЕЦ, ЈАС ЛЕСНО ДА СЕ ИЗГУБИ ОД 1 КГ. “

Хелен, 29 години: “Имам две деца. Раѓањето на секое негативно влијание на сликата. Хормоналните промени, долго опоравување на мускулите даваше до трагични последици – Јас престана да влезе во мојата облека. Сега јас го користам корсет. мојот појас стана 58 cm, помалку од пред раѓањето на бебето. Но, фитнес центар немам време. ”

REVIEW OVERVIEW
ефект
цена
безбедност
квалитет
SHARE
Previous articleКрем Tinedol Македонија попуст -50%
Next articleКрем PsoriMilk псоријаза Македонија попуст -50%

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here