Псоријаза – не-инфективни дерматолошки болест, која се карактеризира со црвенило на кожата, пилинг, чешање, болни пукнатини. Медицинска статистика покажуваат дека од оваа болест страда 5% од населението, повеќе од 70% од нив се млади луѓе на возраст под 25 години. Во почетните фази на псоријаза не е опасно, но животот на болните значително се намалува. Постојана чешање предизвикува непријатност и спиење нарушувања, и кожни лезии предизвика срами од своето тело.

Производителите на нов комплекс PSORIDEX тврдат дека тоа што ви овозможува да се заборави за псоријаза. Дали оваа изјава е точно или тоа е само уште рекламирање тактика? Изјави дека болеста што се смета за неизлечива за долго време, ќе се одржи за неколку месеци, тие звучат неостварливо, ако не се разбере за што се работи. На основа на средствата отиде PSORIDEX научен развој на руските научници кои го создадоа “паметни клетки” способност да ги препознае и да ја замени погодените клетки на дермисот.

1Што е PSORIDEX?

Овој комплекс се произведува во форма на лесното масло конзистентност, опремен со пригоден дозирање, како и капки за добивање навнатре. На масло се апсорбира брзо, без да остават мрсна сјај, така што не може да се плаши да се валкани алишта.

Немаат стабилни резултати по конвенционалната терапија предизвикува пациентите да експериментирате со различни методи за да се ослободиме од сомнителна болест која доведува до дури и натамошно влошување на состојбата на кожата. Лезијата расте, непријатност интензивира. Во случај на PSORIDEX станува збор за научен развој, кој ги има потребните патенти и сертификати за квалитет. Висока ефикасност потврди со тестови врши со контролна група на илјадници пациенти во болницата. Повеќе од 90% беше забележан позитивен ефект на комплексот и на севкупната состојба забележлива олеснување по три недели употреба PSORIDEX.

Оваа дрога е ефикасна алтернатива за традиционалните терапија со лекови. Третманот се одвива во удобноста на вашиот дом. Вие само треба да се следат шемата редовно се користи масло во комбинација со капки. Се согласувам, тоа е невозможно да се споредат со болни, болни третмани во форма на инјекции и droppers. Пациентот не е неопходно да се оди во болница или клиника посета. Безбеден објект не бара постојан медицински надзор. Кога го користите има само совет од специјалист.

2Придобивките од дрога

Официјалната медицина во лекувањето на псоријаза се користат антибиотици и хормони, кои имаат многу контраиндикации. Тие негативно влијае на функцијата на црниот дроб и бубрезите, предизвикувајќи гастроинтестинални нарушувања, пониски имунитет. Покрај тоа, речиси сите од нив се создаваат зависност. Ова води кон фактот дека третманот не дава согласност резултати, болеста станува хроничен, со периоди на ремисија, кое се комбинира со ѕирка. Во споредба со традиционалниот третман, употреба на PSORIDEX има такви очигледни предности, како што се:

 • природен состав на лекот;
 • без несакани ефекти;
 • можноста за долгорочна употреба без зависност;
 • без рецепт;
 • ниска цена;
 • докажаната ефикасност.

3Каде да се купат Psoridex крем?

Можете да ги купите PSORIDEKs крем во Македонија на интернет на официјалната веб-страница на попуст од 50% во аптека не може. Клиентите се поканети да аплицираат за официјалниот сајт. За да го направите ова, само за да обезбеди телефонски број. Во блиска иднина ќе биде контактиран специјалисти, кои наведете адреса и начин на испорака.

[Widgets_on_pages id = “1”]

На листата на земји каде што може да се купи PSORIDEX  испорака: САД, Турција, Тајланд, Виетнам, Кина, Пакистан, Индија, Јапонија, Австрија, Андора, Албанија, Белорусија, Белгија, Бугарија, Босна и Херцеговина, Ватикан, Велика Британија, Унгарија, Германија, Гибралтар, Грција, Данска, Ирска, Исланд, Италија, Латвија, Лихтенштајн, Литванија, Луксембург, Македонија, Малта, Молдавија, Монако, Холандија, Норвешка, Полска, Португалија, Романија, Русија, Сан Марино, Србија и Црна Гора, Словачка, Словенија, Украина, Фарските Острови, Финска, Франција, Хрватска, Црна Гора, Че Hiya, Швајцарија, Шведска, Норвешка, Естонија

Цена PSORIDEX крем за третман на псоријаза  се намали за 50% – на официјалниот сајт на лекот.

4Структура

PSORIDEX основа на масло од тиква, која е природен производ богат со бета-каротин, линолова киселина, fitostirolami, витамини и елементи во трагови. Фосфолипиди, кој е заситен со овој производ да се поседува имуномодулаторни и регенерира својства, го стимулира метаболизмот на мастите. Исто тиква масло, претставена од страна на подготовка нуди ефективни природни компоненти, како што се:

 • сок од фабриката рододендрон Адамс. Најсилниот природен антисептик користи во хербални лекови за да се елиминира чешање и flaking како и потентен антиинфламаторно средство, што го подобрува заштитна бариера на телото.
 • Прополис и брада масти. Имаат омекнување ефект на кожата преку стимулирање на својата природна хидратација, елиминирање на лупење и сувост, обезбедување на лесен анестетски ефект.
 • Goji бобинки и полен. Природни имуномодулатори, регулирање на метаболизмот.
 • Екстракт од Artemia цисти врз основа на ракови Artemia Salina. Таа го промовира регенерација на клетките активни.
 • Кордицепс. Кинески edulis (sporynevyh семејство) е позната по својата тоник својства. Тој “поттикне” имунолошкиот систем, го зајакнува нервниот систем.
 • Коензим. Се нормализира клеточниот метаболизам, ја навлажнува кожата, ги отстранува чувството на затегнатост, црвенило.

За да се разбере зошто комплекс PSORIDEX функционира толку ефикасно, што треба да започне со причините на псоријаза. Лекарите одвоени 5 главни фактори кои предизвикуваат болест:

 • пореметувања на имунолошкиот систем;
 • стрес и нервен шок;
 • дефект на ендокриниот систем;
 • заболувања на црниот дроб и гастроинтестиналниот тракт;
 • недостаток на витамин Б и ретинол.

Компоненти на лекот стимулира природната одбрана на телото, смирувачки ефект, да обезбеди испорака на есенцијални витамини и хранливи материи. За разлика од масти и хемиски потекло на апчиња, природни состојки немаат негативно влијание врз функционирањето на внатрешните органи.

5Како PSORIDEX?

Комбинацијата на оптимално исти компоненти од природно потекло и иновативни научни истражувања средства овозможи да покаже добри резултати во лекувањето на псоријаза и други кожни лезии. Работа во неколку правци, PSORIDEX ја подобрува функцијата на сите телесни системи. Под дејство на следниве промени се случи:

 • ексфолијација на лигавицата станува поинтензивна, така што на кожата во погодените области обнови брзо;
 • омекнување, навлажнувачки и смирување состојки елиминира чешање, болно отекување, стегање;
 • метаболички процеси во ткивата на дермисот, нормализирани на клеточно ниво;
 • симптоми на хиперемија (црвенило) се намали по првите денови на прием, а на крајот од третманот исчезнат речиси во целост;
 • Таа ни ја враќа способност на кожата да се природно навлажнувачки, така станува се повеќе еластична, повторно ја презема заштитни својства.

Под влијание на презентираните комплекс блокираа патолошки процеси, формирањето на нови погодените области запира целосно. Резултатот е континуиран процес на простување, и комплетно излекување се јавува во повеќето случаи. “Smart клетки”, продира во подлабоките слоеви постепено почнуваат да се изгради здрава епидермисот слој.

6Дозирање

Лекот е достапен во две форми на фармацијата, а нафтата капки. Таа обезбедува сеопфатна терапија со лекот како надворешен агент за примена на кожата, и земајќи го усно. Нафтата се применува да се чисти, сува кожа во погодената област, оставете додека целосно се апсорбираат. Супстанцијата не остави мрсна, така што не може да се плашат дека ќе останат траги на облеката. Капки се разредуваат во вода (200 ml течност е додаден 10 капки) и се два пати на ден, наутро на празен стомак и пред спиење.

PSORIDEX комплекс се користи од страна на лекарите дерматолозите во комбинација со криотерапија и плазмафереза, и ПУВА терапија. Можеби ист третман од УВ зрачење, кое е неодамна доста успешно се користат за третман на псоријаза. Дома, лекот може да се комбинираат со четинари или “море en”, кои имаат релаксирачки и смирувачки ефект врз телото, олеснување на стресот.

7Индикации и контраиндикации

Како што споменавме претходно, PSORIDEX пропишани кај пациенти со различни форми на псоријаза. Покрај тоа, лекот покажа добри резултати кога се користи за третман на себороичен дерматитис, акни, акните, херпес. Покрај тоа, овој комплекс е успешно се користи во третманот на заразни болести предизвикани од габи од родот Trichophiton Microsporum:

 • дерматофитози;
 • onychomycosis;
 • trihomikoz;
 • кандида паронихија.

Како и повеќето природни средства, PSORIDEX практично нема контраиндикации, освен за индивидуална нетолеранција на одделни компоненти. Треба да се обрне внимание на некои бремени жени. Пред третманот тоа е најдобро да се консултираат гинеколог.

8Повратни информации од корисниците и лекарите

Реал добри и лоши клиент осврти и лекарите за крем против псоријаза PSORIDEX укажуваат на тоа дека кремот е крајно ефективна алатка.

ДЕРМАТОЛОГ, МАДРИД, ШПАНИЈА:
“ОТКАКО ДОЗНА ЗА НОВИОТ КОМПЛЕКС PSORIDEX, ЈАС РЕАГИРАА НА НЕГО ПРЕТПАЗЛИВО. СЕКОЈ ЛЕКАР МОРА ДА БИДАТ КОНЗЕРВАТИВНИ И ДА ГИ ПРЕЗЕМАТ НИШТО ЗДРАВО ЗА ГОТОВО, БЕЗ ФАКТИ. НО, ПО ВНИМАТЕЛНО ПРОУЧУВАЊЕ НА СОСТАВОТ И СВОЈСТВАТА НА КОМПОНЕНТИТЕ, ДОЈДОВ ДО ЗАКЛУЧОК ДЕКА ЛЕКОТ Е ЕФИКАСЕН И РЕЧИСИ БЕЗОПАСНИ. ЗА ПОВЕЌЕ ОД ЕДНА ГОДИНА ЈАС ГО ПРЕПОРАЧУВАМ НА ПАЦИЕНТИТЕ ЗА ЛЕКУВАЊЕ И СПРЕЧУВАЊЕ. ИСКРЕНО, МНОГУ ПОЗИТИВНИ РЕЗУЛТАТИ ИЗНЕНАДИ ДУРИ И МЕНЕ. ”

МАРИЈА, 28 ГОДИНИ
“ЗА МНОГУ ГОДИНИ ИМАЛЕ НАЈМАЛКУ ЕДНАШ ГОДИШНО ЛЕКУВАЊЕ. И ТОГАШ ТАА СЕ СРЕТНА НА УЛИЦА ПОРАНЕШЕН СОСЕД ВО ОДДЕЛЕНИЕТО. ЗАДОВОЛНИ, СРЕЌНИ, ОТВОРЕН ФУСТАН. НИЕ РАЗГОВАРАВМЕ ЗА СЕНЕШТО И ДОЗНАВ ДЕКА ТАА СЕ КОРИСТИ НОВИОТ ЛЕК PSORIDEX. И РЕШИВ ДА КНИГА СЕБЕ, ДОБРА ЦЕНА НЕ Е ВИСОКА. ПОЧНАВ ДА СЕ МАЧКААТ ПУТЕР ПЛАКЕТИ ОТКАКО ТИЕ ПОВТОРНО ПОЧНАА ДА СЕ ЧЕШААТ И REDDEN. ЗА ЕДЕН МЕСЕЦ, ПА ДУРИ И ПОМАЛКУ, ГО ОСВЕТЛИ КОЖАТА, ЧЕШАЊЕ ЗАПРЕ. И СЕГА ЈАС НЕ СЕ СЕЌАВАМ ЗА НАПАДОТ. ”
psorifix
ЕН, 34 ГОДИНИ,
“ПСОРИЈАЗА ПОЧНАВ ПО ТЕШКА ЛАДНО. МИСЛАМ АНТИБИОТИЦИ ТАКА ПОГОДЕНИ. ВО ЕДЕН МОМЕНТ МНОГУ СПАСЕНИ ЕДЕН НАРОДЕН ЛЕК. НО ЗИМА САМО МАКИ, ТОПЛА ОБЛЕКА ПОД КОЖАТА Е ИРИТИРАНА И МНОГУ НЕРВОЗНИ. СОПРУГА КУПИ PSORIDEX, И РЕШИВ ДА СЕ ОБИДЕ НА ДРОГА, ИСТО ТАКА ПРИРОДНО. ЈАС НЕ ЌЕ ЛЕЖАТ, МОРАШЕ ДА СЕ ТРЕТИРААТ ЗА ТРИ МЕСЕЦИ, НО ТОА РАБОТЕЛ КАКО “ОДЛИЧЕН”. ПЛАКЕТИ СЕ ТРАГИ ОД РОЗОВА ОСТАНЕ ДОЛГО ВРЕМЕ, НО МИСЛАМ ДЕКА ЗА ДА СЕ ПРОДОЛЖИ СО ТЕРАПИЈАТА “.

REVIEW OVERVIEW
ефект
цена
природен состав
квалитет
SHARE
Previous articleКрем Varyforte Македонија
Next articleEkonomitel FUEL FREE гориво Македонија

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here