welltox крем

Welltox Крем против пеги, темно пигментирани дамки на кожата на лицето . Се користи за да се осветли лицето, градите, рамената. Идеален за луѓе кои се принудени постојано да се бранат од изложување на сонце. Тоа им помага да се справат со молови и пигментирани дамки кои се појавуваат кај лица над 25 години.

Пеги се мали и повеќекратни пигментирани дамки. Тие се формираат како резултат на промените на клеточна структура во меланоцитите, кои почнуваат да работат напорно. Пеги е еден вид на реакција на кожата на сончева светлина. Понекогаш се појавува на лицето изолирани темни дамки. Тие се само неколку случаи се спонтани. Обично располагање бара многу напор.

1Aкција Welltox

Кремот на пигментацијата WELLTOX е единствена алатка за да ги избелите лицето на флеки, пеги, стареењето на кожата. Механизмот на дејство е во насока на неутрализирање на дејството на меланин боење. Активните состојки да навлезат во секоја клетка на кожата, Сплит, постапувајќи по меланин. Значи бојата обоени површини и блокира повторно пигментацијата. Тоа ви овозможува да се реши проблемот кој се појави под влијание:

Резервации со попуст од 50%
 • наследни фактори,
 • често изложени на сонце или тен креветот,
 • хормонални промени,
 • кожата повреди,
 • стресови,
 • промени поврзани со стареењето.

Ефективни Welltox фази крем:

 • 1-2 недели е обновување на кожата заштитни својства, навлажнувачки.
 • На 2-4 недела изедначува тонот на кожата, се намалува бројот на обоени површини.
 • За 4-6 недели целосно ја елиминира пеги, акумулацијата на основните хранливи материи на кожата.

2Каде да се купат Welltox во Македонија?

Можете да ги купите Белење крем Welltox во Македонија онлајн аптека на официјалниот веб-сајт. На трговците на мало и конвенционалните аптека продавници не може да го направи тоа. Овој пристап е специјално избрани. Купувачите се гарантира да се добие на производите оригинални и висок квалитет, овозможувајќи им да се заборави за пигментирани пеги и темни дамки.

Цена Welltox намали за 50% само официјален претставник во Македонија. Благодарение на оваа политика крем повеќе прифатлива начин отколку усвојувањето на постапките за белење во козметички салони.

3Состојки

Алатката е единствената која ги содржи Amelan. Оваа молекула, неутрализира вишокот на меланин. Ефектот е постигнат благодарение на специјална технологија, која се состои во активна комбинација piperonylic алкохол и линолова киселина.

За нега на кожата крем е:

 • Бетаин.
 • Худ Тасев биле.
 • Млечна киселина.

Регенерира комплекс се состои од витамин Е, рузмарин масло и каолин. Компонентите навлезат длабоко во дермисот. Постојат заштитни компоненти (алантоин, пантенол). Тие ги штитат клетките од агресивни влијанија од околината.

4Инструкции

тоа не е препорачливо да се користи крем правилно да се постигне позитивен ефект. Прво, темелно чистење на кожата. Нанесете рамномерно на лицето, деколтето област. Покрај тоа, го користите алатка на локално обоени површини за подобрена појаснување. Ова треба да биде не помалку од еднаш дневно. Тоа е најдобро да спијам ноќе. Минималното времетраење на третманот – 4 недели.

5Резултати

Welltox крем не е зависност, не предизвикува алергии. Тој има извонреден безбедноста рекорд:

 • не иритирачки на кожата,
 • Не ја зголемува чувствителноста на кожата на сончева светлина,
 • позитивен ефект врз кожата.

МОЈОТ вистинската приказна – ми помогна КРЕМ WELLTOX

welltoxwelltoxwelltox

Како резултат на постојаната изложеност на намалување на пигментацијата. Кремот го спречува повторното потемнување на кожата. Ова е овозможено преку потиснување на формирање на тирозиназа. Поради брзиот акции надополнување на кожата потребните хранливи материи и влага, ја подобрува ефикасноста на сите на дермисот. Кожата станува поцврста и мат.

6Осврти

Вистински осврти за Welltox лекари се согласуваат, тоа значи голема осветлува кожата:

Д-р дерматолог: “На светла, па дури и тонот на кожата, сонот на секоја жена. Многу од денешните производи содржат груби хемиски состојки. Тие овозможуваат само за некое време да се справи со пигментирани области. Еден месец или два по завршувањето на курсот ќе се вратат. Welltox нова алатка е развиена неодамна. Таа содржи уникатна комбинација на активни состојки, со што се обезбедува совршено мазна тонот на кожата. ”

Доктор козметик: “Во минатото, за да се справи со вишокот на пигментацијата на кожата имаше методи хардвер. Овие опции не се погодни за сите жени, и резултатот не е секогаш позитивен. Јас неодамна почна да се користи во нивната работа Welltox крем. Тоа може да се користи од страна на луѓе со осетлива кожа, за двете девојчиња и луѓе кои треба да се соочи со појавата на темни дамки се должи на промени поврзани со стареењето. ”

Реал клиент осврти на Welltox против темен пигмент дамки на кожата на лицето :

welltox

Од страна на Лиса, 19 години: “Не бев само пеги на лицето, но, исто така, дамки по акни. Cosmetologists нудат ласерски третман, но стравот од постапката беше толку силна што сум во неа и не се осмелуваат. Еден пријател ми даде белење крем. Тој ми помогна многу – по летните одмори во Институтот Јас дури и не знаат – лицето стана дури и бојата. Блескаше убавина. ”

welltox

Ана, 35 години: “Отсекогаш сум бил посеан со пеги. На само јас не се обиде да ги олеснат – секоја пролет стана како сончоглед. Кремот е олеснување за мене. Сега јас пре-се готви вашата кожа за на пролет. Ви благодарам многу на производителите. ”

REVIEW OVERVIEW
ефект
цена
природен состав
квалитет
SHARE
Previous articleFresh Fingers Македонија попуст -50%
Next articleСпреј NICOIN Македонија попуст -50%

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here