1Што е Black Mask?

Филмот Црна маска Black Mask свежо лице од страна на Хелен злато лице против митесери и мозолчиња со активен јаглен – професионална алатка длабоко акција. Таа е погодна за сите типови на кожа, вклучително и на чувствителните и се користи во домот.

Акција Black Mask:

 • повлекува токсини,
 • лекува на погодената област,
 • Се чисти кожата од акни,
 • Тоа изедначува тонот.

По употреба, лицето почнува да сјај, се чини природен сјај и непријатни акни нема ни трага останува. Ефектот се постигнува со месеци на користење.

2Причини за појава на акни и митесери

Проблеми со кожата се поради блокада на лојните жлезди. Во отсуство на соодветна грижа на порите да стане запушена со прашина, мртви клетки. Последица – воспалителни процеси, кои често се придружени со формирање на гној. Од овие проблеми често влијае на луѓето со мрсна кожа.
Се појавуваат комедони и може сопствениците, сува, комбинација, па дури и нормална кожа. Ова се случува поради неправилна исхрана, хормонски пукне, влијанието на надворешните фактори. За да се избегне овој проблем, само неколку можат. Според статистичките податоци, 95% од населението страда од такви проблеми.

3Состојки

Црна маска Black Mask не може да се направи дома, бидејќи тој има посебен состав. Тој содржи:

 1. Поливинил алкохол е потребно за да се формира филм на кожата. Тоа им помага за чистење на порите на мртви микроскопски делови на кожата.
 2. Глицерин обезбедува подлабоко продирање на корисни состојки во кожата, ја задржува природната влага ниво.
 3. Пченица микроб нафта доведува до брза регенерација на ткивото, лечи microcracks и има антиоксиданс ефект.
 4. Маслиновото squalane овозможува на кожата да останат здрави за долго време. Тоа го спречува загубата на вода, нормализира здив кожата.
 5. Пантенол – витамин B5, која брзо се апсорбира, лечи дермисот клетки од внатре.
 6. Колаген може да се вратат лицето контура острина, со што уште повеќе овална.
 7. Бамбус јаглен (во прав) – може ефикасно чистење на кожата од нечистотии и штетни материи.

Сите компоненти се користат во козметиката, се на ниско ниво на опасност. Затоа, филмот – маска се користи од страна на луѓе склони на алергиски реакции.

4Механизам на дејство

Црна маска Black Mask да се отстрани blackheads и мозолчиња од носот и лицето делува како механичко чистење. Ова се постигнува преку придржување честички на нечистотија на него, кои остануваат во филм по отстранување алатка. Вториот механизам – повлекување нечистотија и токсините од длабоките слоеви на површината. Активен јаглен – одличен абсорбента, која има моќна акција за чистење.

Црна маска и делува како анти-стареењето, анти-воспалителни агент. Активни компоненти влијаат едни на други, зголемување како резултат на ефектот. Тоа е докажано дека маската елиминира оток и нездрава сјај како нормализира циркулацијата на крвта и метаболизмот.

Првиот забележителни резултати се појавуваат по првата употреба. По 14 дена, мали мозолчиња исчезне, а еден месец подоцна на кожата е целосно ослободен.

5Предности

Користење на маски филм – е побезбеден од посета на салон за убавина за чистење или вршење на ласер, техники вакуум. Речиси сите од нив имаат силна механички акција на кожата, нарушување на неговиот интегритет. Пациентите велат дека по завршување на постапката кожата почнува да бараат почести чистење.

Black Mask Plus има благ ефект за разлика од другите методи. Тоа нежно ги чисти сите слоеви на дермисот, полнење кутии корисни витамини и минерали. Со ова се обезбедува:

 • целосно за проблематична кожа,
 • намалување на бројот на лезии,
 • мат ефект.

Малку е веројатно дека една жена по чистење на салон си дозволи да оди во ресторан или општествен настан – на кожата е покриен со црвени дамки, станува надуен. Црна маска има спротивен ефект. Може да се намали едем, дури и со злоупотреба на солена храна.

6Контраиндикации

Филм-маска за лице нема контраиндикации. Реал клиент осврти на Црна маска Black Mask на митесери и мозолчиња се покаже дека тоа не предизвикува алергии. Отсуството на хормонални компоненти и антибиотици значи ставање на располагање на сите.

7Каде да се купат во Македонија

Не знам каде да се купат црна маска против црни точки и дамки на лицето: во аптека или интернет? По шопинг Black Mask не е за продажба. На интернет, исто така, направи купување на официјалниот сајт. Ова дава можност да се купи вистински производи.

8Осврти на Black Mask Plus

Nata25, 25 години: “Мојот проблем – проблем на кожата. Уште како тинејџер бев соочен со фактот дека борбата против акните помогне само некои од алатките. За долго време, јас се обидував да се најде најсоодветен опција. Неодамна открив дека мојата девојка поубава. Го прашав за нејзината тајна. Се испостави дека го применуваат маска врз основа на активен јаглен.

Како нов начин на размислување без доверба, морав да позајми еден од својата торба. Замислете – првата примена на боја наредени и акни во близина на носот е целосно исчезна “.

Вали, 40 години: “Акни, од која страдав во мојата младост, предизвика непоправлива штета. До сега, кожата изгледа како да е донесен од страна на тракторот. Сега ќерка ми се соочува со истиот проблем. Она што ние едноставно не се обидов, не сакате да се задржи младоста и убавината на нејзината кожа. Затоа, кога во продажба има маска Black Mask свежо лице од страна на Хелен злато, и ние бевме меѓу првите купувачи. Маската се нанесува едноставно, а резултатот е видлив веднаш. Сега сум сигурен дека мојата ќерка во ред. ”

Од страна на Лиса, 60 години: “Се сеќавам како во мојата младост што се користи на средства при рака за да се врати marafeta. Стапката отиде сите зеленчук, евтини глицерин, обичните јаглен. Прав од второто, се користи како втор тим. Не е чудо што велат дека старите рецепти – најбезбедно. Кога го виде маска на нејзината внука, веднаш решив да учат на инструкции. Излезе дека тоа содржи корисни состојки, кои еднаш се обиде за себе. Мило ми е што сега постои таква маска “.

На Ема, 25 години: “Сакам да се обиде на различни нови предмети, па маската не е исклучок. Јас го користам за еден месец – резултатот е многу поефикасна од други средства. Кожата станува затегнат, имаше чувство на свежина. Нареди ги маскираат својата девојка. Мислам дека тоа е голем роденденски подарок. Колку повеќе време за да поставите вашата цел со попуст од 50%. ”

Алекс, 33 години: “На интернет, што е напишано многу позитивни повратни информации во врска со Black Mask. Но, како тие можат да веруваат во тоа, додека не се обиде да се поправи. Маската е лесен за употреба, и ги утврдува дебел слој на мазна. Се суши во околу 15 минути. Потоа отстранета во еден движење. Прво пати да го направи тоа “, како и во рекламирањето” не работи, но потоа да се прилагоди. Примена на филмот не се земе многу време, но ефектот е добро. “

Ана, ’44: “Јас работам на директорот на една голема мрежа. Таа секогаш треба да изгледаат добро, но на високо темпо на живот не дозволува за време во козметички салони. Јас неодамна го прочитате во врска со маска-филм. Порачувам неколку пакети и не се жалам. Тоа е не-алергенски и нема ограничување на возраст. ”

Лаура, 27 години: “Маската му нареди на пример на неговата сестра. И покрај фактот дека таа е постара од мене, нејзината кожа rovnenko без фини линии и чиста. Добри што може да се направи купување преку интернет. На ред дојде многу брзо. Благодарение на високо-квалитетни пакување значи интегритет не е прекината. ”

Џејн “, 16 години:” Го добив многу мозолчиња, што не можев да се ослободам од него. Мајка ми не дозволи посета на салон за убавина. Алтернативно, беше предложено да се користи маска. Тоа беше кул. По еден месец на црни точки беше нема. Ефектот трае неколку месеци. ”

Јулија, 14 години “, постарата сестра гледа нивниот изглед. Неодамна таа го забележа нов пакет на Black Mask. По многу убедување таа ми даде да го испробаш. И покрај фактот дека мозолчиња беа само на челото, јас сето тоа се применува во текот на вашето лице. Многу брзо, кожата стана rovnenko и без мозолчиња. ”

Ангела, 15 години: “Во класата имаше еден дечко кој веднаш ми се допадна. Но, поради проблеми со кожата, јас дури и не се осмелуваат да дојдат до него. Поради малиот работа, јас имам свој заштеди, што го поминав во маската-филм. Еден месец подоцна, Артем прв дојде до мене! Сега ние заедно одлучи да се запишат на факултет и никогаш не се откажат. ”

9Осврти на лекарите

Овие коментарите на лекарите на црна маска Black Mask Plus на митесери и мозолчиња само позитивни. Многу луѓе го користат алатка во нивната пракса.

Козметик: “Нова маска не само што ги елиминира акни, но исто така го спречува нивното повторување. Ако го користите редовно, тогаш ефектот нема да потрае долго. Маска со јаглен нежно, не се исуши на кожата, чисти порите. Тоа може да се примени не само на лицето, но и на други проблематични области. ”

Дерматолог: “Повеќето козметички средства се во согласност со возраста. Но, исто така се универзални. Black Mask – еден од нив. Маската е погоден за луѓето од сите возрасти. Таа се справува со комедони, ги отстранува нечистотиите од длабоко порите. Благодарение на исчезне дури и минимално воспаление. На необичен комбинација на состојки работи чуда. ”

REVIEW OVERVIEW
ефект
цена
природност
SHARE
Previous articleHondrocream крем Македонија попуст -50%
Next articleEco Slim Македонија попуст -50%

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here