Collamask маска за лицето подмладување на лицето против брчки

– А уникатен производ, што го прави на младиот човек (како што е скапо ботокс). Анти-годишна возраст се подразбира:

 • се бори со брчки и фини линии,
 • елиминира длабоко порите,
 • ја подобрува тен,
 • Ја затегнува кожата,
 • Таа обезбедува целосно подмладување.

Маска заменува третман во салон, обезбедува сеопфатна влијание врз сите сегменти на дермисот.

Акција Collamask

Анти-стареењето објект е специјално дизајниран за жени над 30 години. Активните состојки да навлезат во подлабоките слоеви на дермисот, за било кој тип на брчките се измазнуваат. Постои продолжување на структурните функционирање на клетките. Ова осигурува задржување на влага во клетките независна засилување на колаген.

Collamask ефект во фази, така што се препорачува да се донесе до крајот на процесот на лекување на кожата.

Чекор акција

 1. Во првите недели на дермисот се очисти од keratinized епидермисот. Како резултат на тоа, во согласност тен, порите се чистат и постепено да се намали.
 2. На 3-4 недела се случува елиминира доделување. Со редовна употреба, ефектот трае долго време. Елиминира мали брчки.
 3. На 4-6 недела има целосна обновување на кожата. Подмладителен ефект се забележува не само на самата жена, но исто така и на луѓето околу нив. Исчезнат возраст и брчки.

Уште од првиот примена на анти-навремено маска прикажува токсини од клетките. Затоа постепено исчезнуваат, не само нерегуларности, но исто така и разни дамки. Долго ефект се одржува од страна на заштита на кожата од дејството на слободните радикали. Тоа е докажано дека Collamask не предизвикува алергиски реакции.

Каде да се купат Collamask во Македонија?

Можете да ги купите Collamask во Македонија на интернет на официјалната веб-страница. Вие сеуште пополните формулар за нарачка, изберете метод најзгодно превозот и плати за стоката по приемот. Обезбеди вашиот вистински телефон – операторот ќе се јавите за дополнителни информации. Секогаш можете да учат од него совет за употреба.

Collamask купи во аптека во Македонија не може да биде.Само на официјалниот веб-сајт може да се добие уверение анти-стареењето маска, која ќе биде навистина корисно за вас. На интернет може да се купи возило по намалена цена на официјалниот веб-сајт – 50% попуст.

Состав CollaMask

Производот е погоден за сите типови на кожа – ги има сите природни состојки во составот. Тоа не предизвикува зависност или несакани ефекти. состојки:

 • Колаген. Тоа ја задржува влажноста и ја обновува структурата на кожата. Според неговото дејство се случува брчки.
 • Амино киселини. Ова е една од најмоќните анти-стареењето фактори. Тие ја штитат кожата од стареење.
 • Сина глина. Тоа тонови на дермисот, затегнува порите.
 • Натриум алгинат. Тоа е полисахарид добиен од алги. Ефикасно moisturizes, детоксифицира.
 • Бетаин и растителни масла. Спречува губење на влага. Тие имаат мазнење ефект.
 • На етерично масло од Palmarosa. Тоа е моќна антибактериски ефект.

Инструкции Collamask

Направете ја процедурата во мирна атмосфера, за да може да се релаксира. Нанесете дебел слој на маската. Останатите 20 минути. Потоа исплакнете со топла вода состав. Не користете груба крпи. Отстрани мека крпа остаток на влага.

Во текот на исцелување и подмладување на кожата е 6 недели. Сопствениците на сува дермисот значи препорачува да се користи два пати неделно. Жени со мрсна или комбинирана кожа ќе биде доволно еднаш на секои 7 дена.

Резултати

По првата употреба, ќе забележите дека Collamask прават кожата повеќе тон и здрави.

Поради продолжено дејство ќе биде во можност да се за долго време да се заборави за брчки. Повратни информации од корисниците препорачуваме:

 • сува кожа исчезнува,
 • намали под-око кругови,
 • контурите на лицето станува појасна,
 • брчките се измазнуваат.

Осврти

Осврти на лекарите за анти возраст маска Collamask :

Козметик: “Благодарение на природните состојки против стареење маска има изразен ефект. Кожата добива потребните хранливи материи и амино киселини, па изгледа свежи и одморени. Една од главните предности е тоа што алатката помина клинички испитувања. Тоа е сигурно, тоа нема да доведе до зависност. Патентираните структура е универзален. Затоа, маска на брчките се користи за сите типови на кожа. ”

Дерматолог: “Јас сум специјалист со долгогодишно искуство. Да ме третираат пациенти со различни проблеми. Collamask маска намалува воспалението, се бори сувост, брчки и исчезнува. Може да се користи за превентивни цели, првите брчки “.

Ана (купувачот): “Во моите 45 години, имам доволно проблеми со кожата: акни ме придружува со адолесценцијата. Сега, се чини дури и брчки. Се обидов многу пари. Ниту маска не даде стабилни резултати. Додека не купив Collamask. Ова е неверојатна алатка! Кожата станува мека и кадифена. По една недела на работа почна да прашам, што се случи со мојата брчки. Јас сум среќен со резултатот. ”

Реал клиент осврти на Collamask брчки велат дека визуелно откако со помош на лице изгледа повеќе свеж и одговара. А побрз ефект може да се постигне ако лицето пред употреба чиста вода или тоник, а потоа дополнително обработени крем.

REVIEW OVERVIEW
ефект
цена
цена
SHARE
Next articleFito Spray МАКЕДОНИЈА попуст -50%

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here