DENTA SEAL – иновативна паста за заби со нано-честички со течен емајл за враќање на оштетените области на забите и создавање снежно-бела насмевка. Содржи уникатна формула Хидроксиапатит, 100% штити од кариес. Гарантиран почеток на реставрација на емајлот по 1 апликација.

 • Обезбедува ефект на запечатување во рана фаза на уништување на емајли.
 • Заштитува од развојот на кариес.
 • Избегнува заби 2-3 пати без да му наштети на емајлот.
 • Таа нема аналози во целиот свет!
 • Не содржи штетен флуорид.
 • Нема несакан ефект!

1Што е посебно за DENTA SEAL?

DENTA SEAL го спречува уништувањето на емајлот со вообичаеното четкање на забите. Сега можете да заштедите на процедурите за белење и реставрација на емајл. Секој ден користејќи ја оваа паста за заби, ќе најдете снежно-бела насмевка и ќе ги задржите забите здрави.

Основа на паста Hydroxyapatite, вградени во емајл и враќање на оштетените области. Формулата е патентирана од руски специјалисти, па лекот нема аналози! Неодамна, стоматолозите почнуваат да препорачуваат новина да ги заменат конвенционалните пасти, кои имаат само чистење својства, но не и ресторативна.

Принцип на работа

Вообичаеното чистење на забите станува вистинска превентивна постапка, но само дома. По нанесувањето на пастата на забите, почнува следната акција.

 • Хидроксиапатитот е интегриран со забната глеѓ.
 • Ја зголемува својата сила и интегритет.
 • Исцелува оштетени области, пополнувајќи ги со себе.
 • Ја подобрува бојата на емајлот за 2-3 тони.
 • Елиминира чувствителност на забите.

2Што е вклучено во композицијата?

 • Хидроксиапатит . Главната компонента на DENTA SEAL е нано-комплекс на течен емајл. Создаден врз основа на емајл од морски школки. Креаторите на пастата не пријавуваат начин на производство со цел да го заштитат нивниот развој од фалсификати. Познато е дека овие нано-честички се 100% интегрирани со природен емајл, не предизвикуваат алергии и други несакани ефекти.
 • Папаин . Единствена компонента од зеленчук која целосно раствора плакета и веќе формирани камења. Обезбедува чистота за 12 часа!

Патем, паста за заби не содржи флуориди и штетни бои. Затоа, можете да го користите на било која возраст!

3Предности на паста со течен емајл

 • Ги елиминира првите знаци на расипување на забите во рок од 2 недели!
 • Прво ставете со ефект на полнење.
 • Бели заби за 60%!
 • Елиминира реакција на студ.
 • 100% ги уништува бактериите во устата.
 • Економична потрошувачка (1 цевка е доволна за просечно 3-4 недели).
 • Го намалува трошењето за патувања на забар.

4Начин на примена

 1. Стиснете ја паста за заби на четката за заби.
 2. Започнете ги забите околу 2 минути.
 3. Користете најмалку 2 пати на ден.

Контраиндикации: индивидуална нетолеранција кон индивидуалните компоненти на формулацијата. Лекот нема несакани ефекти! Се продава без лекарски рецепт, може да се користи на било која возраст.

Препорачливо е постојано да се користи пастата за трајно одржување на снежно-бела насмевка.

5Каде да купите паста за заби DENTA SEAL

Купи паста за заби Дента ПЕЧАТ со ефект на пополнување во аптека и на Амазон, Aliexpress е невозможно, е можно само на официјалниот сајт на производителот со попуст од 50%  во следните земји: САД, Турција, Тајланд, Виетнам, Кина, Пакистан, Индија, Јапонија, Австрија, Андора Албанија, Белорусија, Белгија, Бугарија, Босна и Херцеговина, Ватикан, Велика Британија, Унгарија, Германија, Гибралтар, Грција, Данска, Ирска, Исланд, Италија, Латвија, Лихтенштајн, Литванија, Луксембург, Македонија, Малта, Молдавија, Монако , Холандија, Норвешка, Полска, Португалија, Романија, Русија, Сан M Рено, Србија и Црна Гора, Словачка, Словенија, Украина, Фарските Острови, Финска, Франција, Хрватска, Црна Гора, Чешка, Швајцарија, Шведска, Норвешка, Естонија.

Не купувајте тестенини на други места, сега дистрибуцијата на средствата се случува само преку веб-страницата на производителот. Останатите продавачи се измамници кои продаваат фалсификати.

6Плаќање и испорака

Откако ќе ја потврдите нарачката во рок од 24 часа, купувањето ќе ви биде испратено на вашата адреса. Превозот нема да трае повеќе од 2-5 дена. Можете да ја добиете нарачката во најблиската пошта.

Плаќање по приемот. Нема претплата.

7Тестамент од стоматолог

Ерик Шмит , стоматолог, 12 години искуство, Германија

Дента печат – паста за заби, со која со гордост може да им препорача на моите клиенти. Не, не се плашам дека помалку луѓе ќе ја посетат мојата стоматолошка ординација. Напротив ќе ми биде драго, дека за мене ќе престане да доаѓа во почетните случаи за да спаси заб, неопходно е да се излечи во рана фаза! Несомнено, 100% од расипувањето на забите е малку веројатно да се ослободи од било какви тестенини, но сепак тоа ќе му помогне во одреден процент да предупреди. И јас исто така ми се допаѓа дека забот ги избелува забите, не многу, туку 1-2 тони – ова е веќе забележливо. Сега ја користам оваа паста и сум задоволен. Патем, оние клиенти кои ги советував Дента печат сеуште доаѓаат во планираните приеми и само среќно слушаат дека немаат кариес и забен камен. Мило ми е што нашите производители конечно создадоа нешто навистина важно!

8Резултати од апликацијата

 • По 1 недела. Природниот емајл е реставриран за 40%, вие сте ослободени од плака и лош здив во устата.
 • По 2-3 недели. Започнува интензивен процес на заштита на забите, чувствителноста исчезнува.
 • По 4 недели. Забите се побелат со 2-3 тони и се пренесуваат од првите знаци на кариес (површни).

Клиничките испитувања на Дента печат беа спроведени врз основа на стоматолошка лабораторија во Канада. Истражувањето беше успешно, пастата беше препознаена како ефикасна и безбедна!

9Реални клиенти сведоштва (добри и лоши)

ЕН , 44 ГОДИНИ, КАНАДА

ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ГО КОРИСТАМ ДЕНТА ПЕЧАТ, НЕВЕРОЈАТНО СРЕЌЕН! ОД ОБИЧНИ ПАСТИ ИМАМ ЧУВСТВО НА ПЕЧЕЊЕ, ВЕРОЈАТНО АЛЕРГИЈА НА НЕКОЈА КОМПОНЕНТА. ИСТАТА ПАСТА НЕ ДАВА ТАКОВ ЕФЕКТ, ДОДЕКА ЧИСТОТАТА НА ЗАБИТЕ СЕ ЧУВСТВУВА ВО ТЕКОТ НА ДЕНОТ. СРЕЌЕН СУМ, СЕГА ЌЕ ЈА КОРИСТАМ САМО ОВАА ПАСТА.

ХЕЛГА , 49 ГОДИНИ, АНГЛИЈА

ЈАС СУМ ПРОТИВ ФЛУОРИД, ДОЛГО ВРЕМЕ ГО КОРИСТАМ СКРЕПИТЕ, НО КАРИЕСОТ СЀ УШТЕ СЕ ФОРМИРА. МОЈАТА ГЕНЕТИКА НЕ Е МНОГУ ДОБРА ЗАБИ, РАСИПУВАЊЕТО НА ЗАБИТЕ 2 ПАТИ ГОДИШНО Е СЕКОГАШ НЕКАДЕ. ПОЧНАВ ДА ЈА КОРИСТАМ ОВАА ПАСТА ЗА ЗАБИ, ЕДЕН МЕСЕЦ ПОДОЦНА ИМАВ ПЛАНИРАНО ПАТУВАЊЕ ДО СТОМАТОЛОГОТ. СЕ ИСПОСТАВИ ДЕКА ИМАВ САМО СОВРШЕН ЕМАЈЛ, ЗАКРЕПНА ВО ОНИЕ ОБЛАСТИ КАДЕ ШТО МОИТЕ ЗАБИ БЕА РЕЧИСИ ГОЛИ. ЛЕКАРОТ ПОТВРДИ ДЕКА ОВАА ПАСТА Е КУЛ!

МАЈА , 32 ГОДИНИ, ШПАНИЈА

СЕГА НЕ ГИ КОРИСТАМ ДРУГИТЕ ПАСТИ! ЈАС СЕ ОБИДОВ ДЕНТА ПЕЧАТ ВО КУЌАТА НА МОЈАТА СЕСТРА, ТАА БЕШЕ ИСПРАТЕНА ДО НЕА ЗА ТЕСТИРАЊЕ, ТАА Е ДОБРО ПОЗНАТ БЛОГЕР. ВО ПРИНЦИП, ПРВИТЕ 3 ДЕНА ОД ПОСЕБЕН ЕФЕКТ НЕ СЕ ЗАБЕЛЕЖАНИ. НО, МОЈАТА СЕСТРА ГИ КОРИСТЕШЕ ТЕСТЕНИНИТЕ 1,5 МЕСЕЦИ, А НЕЈЗИНИТЕ ЗАБИ СТАНАА ЗНАЧИТЕЛНО ПОБЕЛИ! ФОТОГРАФИРАЛА ПРЕД И ПОТОА. НЕ МОЖЕВ ДА СЕ СПРОТИВСТАВАМ, НАРАЧАВ, ЈАС ВЕЌЕ ТРИ НЕДЕЛИ, ГЛЕДАМ ДЕКА И ЗАБИТЕ МИ ЗАЈАДУВААТ. ЈАС ДУРИ И НЕ МИСЛАМ ДЕКА МОЖЕ ДА ГИ ИЗБЕЛИТЕ ЗАБИТЕ ДОМА.

REVIEW OVERVIEW
Ефективност
Цена
Осврти
SHARE
Previous articleDiet Stars Македонија Попуст -50%
Next articleArtrovex Македонија Попуст -50%

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here