Природни Princess Hair Mask маска за раст на косата

1Како тоа функционира?

Во денешниот свет, постојат многу фактори кои негативно влијае на косата. Генетиката игра улога, и за жените – на бременоста и породувањето. Косата почнува да паѓа надвор и да ослабне. Едноставен ресторативна шампон нема да помогне.

Затоа trichologists различни земји се во потрага по нови и поефикасни средства за лекување и закрепнување. И денес претпочитаат лекови на природна основа.

Таков е нова маска, наменета за жени од различна возраст и со различни тип коса.

Клучни активности:

 • лечи од внатре и од надвор, од влијанието на фоликулите;
 • Тоа ја храни и moisturizes;
 • Тоа го буди хибернација светилки, враќа и регенерира секој од клетката;
 • ја подобрува циркулацијата на кожата на главата крв;
 • работи комплекс;
 • совети елиминира Крутост и posechennye;
 • Таа обезбедува силна заштита од ултравиолетово зрачење и други корозивни фактори;
 • активира растот на нови брави;
 • елиминира досадна изглед, дава сјај и волумен.

Резултатот ќе биде забележливо по првата пријава. Ова е наведено од страна на жените во неговите многубројни коментари и повратни информации.

2СОСТОЈКИ

Маската содржи:

 • активни природни протеини;
 • шеа путер;
 • морето buckthorn масло.

Заедно, тие се во можност да врши терапевтски ефект многу брзо и трајно. Лекот има продолжен ефект, резултат ќе се добие еднаш и за сите.

Целосна маска: Аква, Cetearyl алкохол, Behentrimonium хлорид, глицерин, фенил триметикон, изопропил палмитат, Cyclopentasiloxane, Cetrimonium хлорид, сорбитол, Hippophae Rhamnoides Овошје нафта, Parfum, пантенол, изопропил алкохол, Силиконска Quaternium-18, Ceteareth-23, Hydroxyethylsellulose, Butyrospermum Parkii путер, Polyquaternium-10, сорбитан Caprylate, феноксиетанол, бензил алкохол, Trideceth-6, динатриум ЕДТА, бензоева киселина, Persea Gratissima овошје Екстракт, Medicago sativa Leaf Екстракт, Polygonum multiflorum корен екстракт, Centella asiatica Leaf Екстракт, Ligusticum Chuanxiong корен екстракт , Trideceth-12, натриум ацетат, Cinnamal, лимонен, натриум бензоат, хидролизирани протеини квасец, целулоза, натриум хлорид, калиум сорбат, Pantolactone.

Специјалистите на индустријата и лекарите убавина, да се знае составот и својствата на нови алатки, тоа е нашироко се препорачува за само-употреба во домот. Впрочем, тоа е сосема безбеден, не предизвикува алергиски реакции, што се продава без рецепт.

3Дозирање

Примени маска за чистење на влажна коса, се тријам со масажа на скалпот и нежно се шири во текот на целата должина. Оставете за 5-7 минути, исплакнете со вода. Се препорачува да се користат 2-3 пати неделно, се разбира најмалку 8 недели.

4Предности Princess Hair Mask 

На интернет, ако сте заинтересирани, можете да најдете голем број на коментари во врска со иновативни карактеристики на производот. Сите клиенти добиваат позитивен резултат на тоа, тие ги споделат своите искуства и да се потенцира главните предности:

 • на располагање на секоја цена купувачот;
 • сертификат за сообразност и документи се дозволува продажба;
 • отсуство на хормон и синтетички компоненти;
 • препораките на експертите;
 • Гаранција за квалитет на производителот;
 • Не постојат ограничувања на возраста и контраиндикации;
 • Не предизвикува алергии и други несакани ефекти.

Цената на маската на интернет е многу помал аптека колеги, па купи вреди само од страна на нарачување онлајн продавница.

5Каде да купите во Македонија?

Купи Princess Hair Mask во Македонија може да биде само онлајн на официјалната веб-страница на производителот, аптеката не е за продажба.Princess Hair Mask цена намалена за 50% кога наредил онлајн.

Испорака се врши во секое погодно начин за клиентите. На листата на земји каде што може да се купи испорака Princess Hair Mask: САД, Турција, Тајланд, Виетнам, Кина, Пакистан, Индија, Јапонија, Австрија, Андора, Албанија, Белорусија, Белгија, Бугарија, Босна и Херцеговина, Ватикан, Велика Британија, Унгарија, Германија, Гибралтар, Грција, Данска, Ирска, Исланд, Италија, Латвија, Лихтенштајн, Литванија, Луксембург, Македонија, Малта, Молдавија, Монако, Холандија, Норвешка, Полска, Португалија, Романија, Русија, Сан Марино, Србија и Црна Гора, Словачка, Словенија, Украина, Фарските Острови, Финска, Франција, Хрватска, Црна Гора I, Чешка, Швајцарија, Шведска, Норвешка, Естонија

6Легализација

Евроазиската економска унија (Декларација за сообразност).

вид производ / пакување75 ml цевка
рокот на траење24 месеци
услови на чувањеДа се ​​чува на темно место на температура од + 5 ° C до + 25 ° C

7Коментари од купувачи

ВИКТОРИЈА

СЕКОЈ ДЕН ЌЕ БИДЕ ПОБЛИСКУ ДО УСПЕХОТ. ПОСТЕПЕНО ВРАЌАЊЕ НА ВАШАТА БОЈА НА КОСАТА И СЈАЈ, ГУСТИНА И ОБЕМОТ ДОБИВКА. ЗНАЧИ ДЕКА НАВИСТИНА СЕ РАБОТИ ЗА 100% ПОЕФИКАСЕН ОД МНОГУ ПОСТОЕЧКИТЕ АНАЛОЗИ НА ПАЗАРОТ ДЕНЕС.

МАРИЈА, 26 ГОДИНИ

МОЈАТА КОСА Е ТРАНСФОРМИРАН ВО КРАТКО ВРЕМЕ. ПОВТОРНО, ЈАС СУМ ГОРД НА НИВ И ЈАС НЕМА ДА СЕ КРАТКИ ПРЕКИНИ.

ЕН, ’32

ТАТКО МИ БОЛЕДУВА ОД АЛОПЕЦИЈА. СЕ ПЛАШАМ, ПА РЕДОВНО СЕ ОБИДЕ НОВИ НАЧИНИ ДА СЕ ГРИЖИ. ПОСЛЕДНИТЕ ДРОГА БЕВ ПРИЈАТНО ИЗНЕНАДЕН. КОСАТА ПО ТОА Е ЦЕЛОСНО ОБНОВЕН, ТОА Е ОЧИГЛЕДНА.

 

8Осврти на лекарите

“СО ЦЕЛ ДА ИМ ДАДЕ НА ВАШАТА КОСА ЗДРАВ СЈАЈ, ДОВОЛНО ПРОСО И ИСПЛАКНЕТЕ ЕДНАШ ИЛИ ДВА ПАТИ НЕДЕЛНО ИНФУЗИЈА НА КАМИЛИЦА ИЛИ КОПРИВА. НО, АКО ПРОБЛЕМОТ ВЕЌЕ СЕ (СУВА ЗАВРШУВА, МРСНА КОРЕНИ, ПРВУТ, АКТИВНИ ЗАГУБА, КОЈА Е ФОРМИРАНА ОДДАЛЕЧУВААТ КАМШИЧЕ, ЧЕШАЊЕ НА ГЛАВАТА И МЕ ЧЕША, КОСАТА НЕ РАСТАТ) ПРОГЛАСИ ТОГАШ НИЕ ТРЕБА ПОВЕЌЕ ДРАСТИЧНИ МЕРКИ. НО, ПОВТОРНО, НЕ, ХЕМИЈА, И БАЛАНСИРАНА МЕШАВИНА НА ПРИРОДНИ МАСЛА И БИЛКИ, КОИ СЕ СОДРЖАНИ ВО Princess Hair Mask, NEATIVNYE КОМЕНТАРИТЕ НА КОЈ ЈАС СЕ УШТЕ ИМААТ НИКОГАШ НЕ СЕ СРЕТНАЛЕ.

ОВАА МАСКА Е ПОГОДНА ЗА ДОМАШНА УПОТРЕБА, БРЗИ РЕЗУЛТАТИ ВО РЕД И КОДОТ НА ГЛАВАТА, А КОСАТА САМА ПО СЕБЕ, СПОСОБНИ ЗА ИСПРАВУВАЊЕ ДУРИ ЌЕЛАВА ГЛАВА И ПРОМЕНА НА ПОДОБРО САМАТА СТРУКТУРА НА КОСАТА. БЕЗ НЕСАКАНИ ЕФЕКТИ НЕМААТ ПАРИ, БИДЕЈЌИ ТОА Е ПОВЕЌЕ ФИЗИЧКИ, И ТОА Е ГОЛЕМ РЕЗУЛТАТ Е ПОТРЕБНО. ВИ ПРЕПОРАЧУВАМ ДА СЕ ОБИДЕМЕ. “


REVIEW OVERVIEW
Ефект
Цена
Сигурност на продавачот
SHARE
Previous articleEkonomitel FUEL FREE гориво Македонија
Next articleFly Bra Македонија попуст -50%

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here