1Rhino Correct – Холивуд идеален носот форма 15 дена

Дизајнирано Rhino Correct да се поправи формата на носот без операција и е алтернатива за ринопластика. Механизмот на дејство се базира на механички стрес на ‘рскавицата на структурата на носот. Поради ова:

 • ја укина врвот на носот,
 • тесни крилца,
 • намалена должина,
 • избалансираат на остри агли,
 • симетрија е вратена.

2Акција Rhino Correct

Ефектот на употреба rinokorrektora станува забележлив по неколку недели. процесот на корекција е сосема безболна. За да се реши проблемот на дрога не се користи, па алатка е признаен како еден од најбезбедните. Уредот се користи како и во млада возраст за корекција на возрасни носеви. Помлад човек е, толку побрзо ќе биде видлив успех.

Ефективни Rhino Correct фази :

 • 1-2 недела. Почнат првите промени место, почувствувана за човечкото око. На врвот на носот почнува да се израмни, намалување синус.
 • 3-4 недела. Постепено измазнуваат грпка на носот. Со подигање на врвот на должината на малку на носот визуелно појавува помали.
 • 4-6 недела. Постои еден вид на ‘рскавицата, обновени симетрија и хармоничен изглед.

3Каде да се купат во Македонија?

Тоа е лесно да се биде во можност да купат Rhino Correct во Македонија на интернет на официјалната веб-страница на 50% попуст – Langetka не се продава во аптеките, само на веб страната на производителот. Неговата цена е пониска од трансакцијата и добивањето на препораката од водечките специјалисти во ринопластика. Во аптеките и погодност продавници да купат уред невозможно.

Продажба преку интернет овозможува да го следат партијата Rhino Correct, проверка на секој сет се продаваат на постоење на брак. Цена Rhino Correct од страна на корисниците и лекарите целосно оправдано.

4Состојки

Коректор е направен од мек и Хипоалергично orthohelium. Благодарение на специјално дизајнирана форма тоа е лесно да се мијат под вода, процесот конзерванси. Тоа тежи само 15 мл., Така што не ќе биде непријатно. Големината на универзална еквилајзер. Таа е погодна за жените и мажите носеви.

5Упатство за употреба

‘Рскавица ткиво постепено се деформирани, околу 1,2 милиметри месечно. За да се постигнат видливи резултати мора да се користи Rhino Correct 3-4 пати неделно во вечерните часови. Доволно е да се носат коректор 2 часа на ден.

Поправи еквилајзер, така што страничните делови лежат на крилјата на носот и се под средина. По употребата, не заборавајте да го исплакнете под млаз вода коректор.

6Резултати од употребата на коректор

При користење на печ влијае на носот нежно. Редовната употреба значително ќе се зголеми брзината на појавување на првите резултати. Благодарение на безбедно поставување на носната преграда е брзо проширување на носот. По два месеци на опаѓање грпка, носот ќе биде блиску до идеален.

Постои:

 • отстранување на неправилностите од страна на физичкото,
 • корекција на промени поврзани со стареењето,
 • работат со врвот на носот,
 • реставрација симетрија.

7Осврти

Ако го прочитате коментарите за лекарите Rhino Correct корекција на носот форма, ќе сфатите дека многу луѓе го користат во нивната пракса.

Пластичен хирург: “Langetka – револуционерна алтернатива за ринопластика. Овој метод на менување на обликот и големината на носот е развиена неодамна, но веќе стекна популарност низ целиот свет. Јас предлагам да го користите овој уред за секој кој сака да се направи лицето карактеристики повеќе јасни и експресивен дома. Уредот овозможува да заштедите доволно голем износ за посета на лекар, хирургија и период на опоравување. ”

Марија, ’24: “Во однос на носот во комплекс за долго време. Како дете, постојано ме задеваат, но во младоста мораше да се научат на посебна техника на примена на шминка да го зачинат на партијата. Почнав да се запознаат со различни методи на работа со носот. Можете да внесете лекови, направи операција. Но, имаше сериозен страв од сите овие манипулации. Случајно се тетеравеше врз коментарите на носорог точни. Контраиндикации за неговата употреба не го најдов, па решив да нарачате. Тоа се промени многу брзо. Ми се чини дека целото лице не се сменило. Сега јас сум среќен со својот одраз во огледало. ”

REVIEW OVERVIEW
ефикасност
природен
Кредибилитетот на компанијата
Осврти
SHARE
Previous articleКрем Varikosette Македонија попуст -50%
Next articleProstaPlast Македонија попуст -50%

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here