Valgosocks – професионални valgus корекција за 1 месец

Valgosocks чорапи со valgus деформитет може да го реши проблемот на болни коска во стапалото. Ова е честа болест, која влијае на 30% од сите жени. Причините за нејзиното појавување се многу: погрешно исти чевли, наследни деформација на зглобот. Постојат многу различни масти, кои се наменети да го реши проблемот, но за ефикасно да се справат со valgus деформитет може само механички дејства.

1Третман на hallux valgus Valgosocks

Чорапи се развој на Германскиот Fraunhofer Институтот. Тие се дизајнирани во соработка со водечките ортопедски хирурзи во Германија, така што тие ги земе предвид сите карактеристики на биомеханиката на ногата. Специфичност еквилајзер е дека таа е насочена не само на палецот, но исто така и да се борат рамни нозе.

Чорапи се неколку карактеристики:

  • зачувување на анатомски мобилност на стапалото,
  • регулирање на оптоварување на десната нога,
  • елиминирање на попречно flatfoot,
  • стабилизира правилна положба на стапалата.

Терапевтскиот ефект станува видливо по 4 недели од употребата:

  • Недела 1-2: ублажува болката и отокот.
  • Недела 2-4: палецот заеднички и да ги преземат правилна позиција.
  • Недела 4-6: се враќа на големината и обликот на коските.

Палецот може да отстапуваат од 15-30 степени. Ова доведува до силна болка, нарушувања, кои се тешко да се третираат. Само Valgosocks помогне да се избегне хирургија.

2Што е Valgosocks

Терапевтски ефект се постигнува поради коска и пети завој поставата на мека ткаенина. Тие се стабилизира во правилна позиција на ногата. Сигурен фиксација е обезбедено од страна на меки липите. Хипоалергично материјал не предизвикува иритација.

3Каде да се купи чорапи Valgosocks?

Купи Valgosocks во Македонија, на официјалната веб-страница, можете да по прифатлива цена. Вие само треба да се определи на земјата на живеење, името и телефонскиот број. Последните потребни за менаџер да се јавиме.

Valgosocks купи во аптека во Македонија не може да биде. Ова е направено намерно со цел да се избегне можното ширење неофицијални производи. Попуст Valgosocks е 50%. Ова е помалку од усвојувањето на третман во клиника.

4Инструкции

Коректор е наменета за ден и ноќ употреба. Купувачите ги користат и за дома и за патувања на работа или во продавниците. Коректор треба да се применуваат на гола нога. Поправи уредот на палецот и малиот прст како што е наведено. Поправање треба да биде тесна, така погрижете се да носат тесни-фитинг нога.

За време на третманот е најдобро да се носат удобни чевли за мал пета стабилна. Ако деформација е само на една нога, сите пареа се користи во секој случај, бидејќи само во овој случај ќе биде podhodka.

5Резултати

Ви благодариме Valgosocks да:

  1. Ја правилно држење и убави.
  2. Точни valgus деформитет без хируршка интервенција.
  3. Целосно да се врати мобилност на зглобовите, и големите пети.

По еден месец на постојана употреба се намалува стан, целосно да исчезне болката во зглобовите на прстите. Камен постепено се враќа на вистинското место.

6Коментарите Valgosocks

Лекарите за Valgosocks чорапи од коската на палецот на позитивен:

Професионална хирург: “valgus виткање поради различни фактори. Често доведува до развој на опортунистички болести на зглобовите. пред операцијата е пропишана за тешка деформација. Но, тоа не е секогаш дадени доказ резултат. Нов коректор Valgosocks можност да се ослободат кое било лице од тоа да имаат хирургија. Чорапи се прилагоди на заеднички, без оглед на неговата позиција. ”

Марија, 33 години: “Бев шокиран кога видов дека на десната нога коска расте. Отпрвин мислев дека е тумор. Лекарот објасни дека ова valgus деформација која се пренесува е многу тешко. Физикална терапија не помогне, па јас нареди Valgosocks. Чорапи врати нормален изглед нозе. “Ана, 44 години: “Каменот се појави во својата младост. Различни постапки не се донесе посакуваниот ефект. Па моравме да се бараат третман. Нов коректор помогна брзо – прв исчезна болка и оток, а потоа грутка почнаа да исчезнуваат. Полн ефект беше постигнат по 3 недели на употреба. ”

REVIEW OVERVIEW
ефект
цена
Јачина Продавачот
SHARE
Previous articleValgus PRO Македонија попуст -50%
Next articleSpray Hair Megaspray Македонија попуст -50%

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here