заклучување коректор Valgus PRO – се ослободи од valgus деформитет на 1 месец

Доказ блокирање Valgus PRO од valgus деформитет помага да се справат со испакнати коски на нозете. Овој проблем се води не само на фактот дека употребата на чевли станува болно, но ќе престане несакана трансформација. Коректор го спречува развојот на рендан и calluses, ја ублажува болката. Се користи со било чевли.

1Како Valgus PRO?

Коректор нежно влијае на коскена дефект. Посебен облик држи палецот во физиолошки правилна позиција. Ова му овозможува да се задржи правилната положба во текот на одење. Благодарение на својата специјална технологија, нормални анатомски правилна положба на палецот.

ValguisPRO коректор ефект во фази:

  • Во првата недела од употреба постои намалување на аголот помеѓу 1 и 2 на коската на коска.
  • На 2-4 недела почнува да се намалува стомакот, што е популарно наречен “коска на ногата.” Погодената област не е веќе разгорен од постојан контакт со хард материјали за чевли.
  • На 4-6 недела valgus деформитет минува. Тоа ви овозможува да се заборави за предвремено абење од главните заеднички, ‘рскавицата лезии, нов изградбата.

2Каде да се купи Valgus PRO?

Купи Valgus PRO во Македонија на интернет на официјалната веб-страница – да се добие навистина висок квалитет на производ, кој нема да предизвика зголемување на симптоми на hallux valgus или алергиски реакции. Сертифициран производ се продава само на официјалниот интернет портал.

Купи Valgus PRO во аптека во Македонија не може да биде. Обезбедувањето на услугите на давателот на официјалната служба работи брзо, така што корисниците можат веднаш да се започне со третманот. Цена Valgus PRO со попуст од 990 рубли. Тоа е многу поевтино од купувањето на различни крем или да оди во болница за хируршки решенија.

3Состав Valgus PRO

Држачот е направен од флексибилен пластичен гел. Истражувањата покажаа дека тоа не предизвикува алергиски реакции, може да се користи од страна на луѓе со чувствителна кожа и близина на површината на крвните садови. Valgus PRO тесни на нога, не ја расипам поглед на користење на убави чевли.

4Инструкции

За да се постигне ефект треба да се носат фиксатор најмалку 6-10 часа дневно. Првиот промени веќе се забележани во 10 + 14 дена. За примена бара

  • да се стави на бравата на палецот,
  • притиснете цврсто да се заклучи на ногата.

Поради ризикот од еластичен материјал да му наштети на другите прсти се целосно исклучени.

5Користете резултати

Кога се користи редовно, не постои пресврт на палецот на оската. Намален притисок, намалување на триење во зглобовите. Ова ви овозможува да се заборави за конуси и црвенило во ногата. Резултатот е:

  1. Спречување на формирање на лажна заеднички позиции.
  2. Намалување на товарот на стапалото.
  3. Елиминирање на непријатност за време на одење.

6Осврти на лекарите и купувачи

Лекарите за коректор Valgus PRO велат дека за заклучување навистина помага да се справат со valgus деформитет без операција:

“Мојот пациентите во рок од неколку недели од употребата означи падот на притисокот помеѓу прстите. Постои значително намалување на болката и намалување на corns. Верувам дека најдобриот начин се уште не е измислена. Заклучи го намалува трауматски ефект, радикално ја подобрува состојбата на зглобот. ”

Реал клиент осврти на Valgus PRO :

“Од детството, имам рамни стапала. Морав да се откажат од чевли со потпетици се должи на коските на нозете. По совет на пријател јас ја искористи новата спојка. Тој не се фаќа нозете, не се видливи за аутсајдери. За еден месец сум целосно закрепната точната форма на заеднички. ”

“Коска во ногата е повеќе од 7 години. Во тоа време, сфатив дека нема лекови ќе ви помогне. По совет на лекар се обиде Valgus PRO. Апаратот едноставен за користење, дозволувајќи им да се поправи во позиција на прст. ”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here