ArtrovexArtrovex është një krem ​​efektiv për nyjet dhe eshtrat, të krijuara nga përbërësit natyralë me pronat e forta shëruese. Një ilaç i tillë nuk ka efekt anësor në trup. Ajo mbron me besueshmëri nyjet nga proceset inflamatore dhe aktivizon rritjen e indeve.

Mënyra e jetesës së njeriut modern çon në shfaqjen e sëmundjeve të përbashkëta. Dhimbja në nyje shfaqet për shkak të deformimit të indeve, acarimit të qese sinoviale të receptorit neuro, depozitave të kripës, veshin e indeve të cartilaginous. Lidhjet para kohe rriten jo vetëm për shkak të mungesës së tendosjes fizike, por edhe për arsye jashtë kontrollit të një personi, të tilla si çrregullime metabolike, trashëgimi, këmbët e sheshta, trauma. Sëmundjet e nyjeve janë dhjetra, por për të hequr simptomat dhe inflamacion është i aftë për një ilaç universal – një krem ​​Artrovex efektiv për nyjet.

1PËR KUSH PRODUKTI ËSHTË I INTEGRUAR

Biocream Artrovex është projektuar për të trajtuar lloje të ndryshme të sëmundjeve të nyjeve të gjymtyrëve, shpinë, hip. Kremja është e përshtatshme për pacientët që vuajnë nga sëmundje të tilla si:

 • bursit,
 • epikondiloz,
 • facet arthropathy,
 • coxarthrosis,
 • ostreohondroz,
 • gonartroze,
 • osteoartriti,
 • sinoviti,
 • cerma,
 • periarthritis,
 • chondrocalcinosis,
 • artropatia,
 • artrit,
 • ankylosis.

Krem nxit restaurimin e indit lidhës dhe toksor, heqjen e inflamacionit në indet periartikulare, përmirëson metabolizmin dhe qarkullimin në zonën e sëmurë.

2Simptomat e Sëmundjeve

Kur sëmundja mund të ndikojë në duart, bërrylat, gju, nyjet intervertebrale, kofshën. Shenja e parë e sëmundjes është sindroma e dhimbjes  . Dhimbja lokalizohet në truallin e prekur ose migron në të gjithë trupin. Për shkak të kësaj karakteristike, ndonjëherë është e vështirë të përcaktohet se cili organ është subjekt i ndryshimit. Përveç kësaj, shenjat e sëmundjes mund të jenë:

 • ënjtje,
 • skuqje,
 • lëvizshmërisë së kufizuar,
 • dobësi
 • djersitje,
 • dhimbje kur shtypet,
 • ethe,
 • rritja e temperaturës lokale,
 • dhimbje në muskujt,
 • vrull,
 • mpirje,
 • zgjerimi i nyjeve limfatike.

Artrovex për joints heq jo vetëm sindromi inflamator dhe kthen lëvizjen e nyjeve, por edhe kontribuon në rigjenerimin e indeve përreth.

3PËRPARËSITË E ARTROVESËS

Krem bioaktiv përbëhet nga komponente shumë aktive me origjinë natyrore. Substancat aktive ndihmojnë:

 • eliminuar sindromin e dhimbjes,
 • për të përmirësuar viskozitetin e lëngjeve synovial,
 • rivendos mobilitetin e përbashkët,
 • hiqni toksinat,
 • përmirësimin e furnizimit me gjak,
 • eliminimin e infeksioneve,
 • për të hequr ënjtje,
 • parandalojnë hedhjen e indeve të cartilaginous,
 • parandalimin e ndryshimeve degjenerative.

Me përdorimin e vazhdueshëm të kremit, procesi i shërimit është pa dhimbje dhe në një kohë mjaft të shkurtër.

4Strukturë

Përbërja e Artrovex përfshin komponente natyrore me origjinë shtazore dhe vegjetale, të cilat përdoren në mënyrë aktive në mjekësinë zyrtare dhe tradicionale. Një pronë e fortë restauruese, anti-inflamatore dhe mbrojtëse posedohet nga:

 • ekstrakte nga antlerët dhe gjaku i maritës së Altajit;
 • kastor i yndyrshëm dhe kallami i qitjes;
 • vajra shëruese: buckthorn deti, balm limon, çaj chereva, kedri, kungull, bredhi, karafil;
 • moçal sabelnik;
 • xhinko biloba;
 • lule e tërfili;
 • propolis dhe pelte mbretërore;
 • rrënjë rodhe;
 • leh dhe thupër;
 • farat e amaranthit.

Komponentët aktiv depërtojnë thellë në inde, rivendosin kërcionin, kockat dhe enët e gjakut, ushtrojnë veprim të drejtpërdrejtë në zonën e prekur, eliminojnë dhimbjen dhe përmirësojnë lëvizshmërinë.

5PASOJAT E SËMUNDJEVE TË PËRBASHKËTA

Nëse e injoroni trajtimin në nyje dhe në rruaza, ndodhin ndryshime të pakthyeshme. Pasoja mund të jetë:

 • humbja e mobilitetit të përbashkët,
 • shembur,
 • çalim,
 • bashkimi i sipërfaqeve të artikut,
 • lezione organike,
 • humbja e aftësisë për të punuar,
 • një nevojë të vazhdueshme për anestezi,
 • formimi i ulcerave,
 • atrofi i muskujve,
 • kompaktimi i eshtrave,
 • disqe zhvendosje,
 • deformimi i nyjeve.

Në rast të rasteve të neglizhuara, problemi mund të zgjidhet vetëm me ndihmën e një operacioni kirurgjik. Pra, në sindromën e Feltit, për të shmangur shkatërrimin e qelizave, ndonjëherë përdoret për heqjen e shpretkës. Për të shmangur heqjen e organeve, përdorni ilaçe. Artrovex nga dhimbja e përbashkët ndihmon për të zgjidhur problemin pa kirurgji dhe për të përmirësuar cilësinë e jetës së pacientit.

6Si punon krem

 • heq dhimbje në gjymtyrët e poshtme,
 • parandalon rritjen e venave,
 • kontribuon në rritjen e elasticitetit të mureve venoze,
 • normalizon tonin dhe sfondin bakterial të lëkurës,
 • përmirëson ushqyerjen vaskulare,
 • saturates indet me oksigjen,
 • eliminon bruises,
 • zbut sipërfaqen e lëkurës,
 • parandalon proceset e ndenjur në gjymtyrë,
 • rrit vetitë mbrojtëse të lëkurës,
 • largon mpirjen.

Kështu, kremja mund të konsiderohet një mjet universal dhe i sigurt për trajtimin e nyjeve, venave dhe lëngjeve të afërta dhe indeve. Krem mund të përdoret jo vetëm për të trajtuar gjymtyrët e poshtme, por edhe për të rivendosur duart dhe bërrylat.

7SI TË PËRDORET KREU

Udhëzime për përdorim Artrovex rekomandon përdorimin e produktit dy herë në ditë. Kremja është rubbed në lëkurë me lëvizje masazh. Biocream mund të aplikohet në zonën e gjunjëve, bërryla, mbrapa, kofshët, brushat.

Kursi i trajtimit është 1 muaj. Sa shpesh përdoret Artrovex, varet nga shkalla e dëmtimit të përbashkët. Në fazën fillestare, janë të mjaftueshme dy kurse, midis të cilave bëhet një pushim prej 30 ditësh. Ndryshimet serioze degjeneruese mund të kërkojnë deri në 6 kurse në vit. Përbërja Artrovex nuk përmban përbërës të dëmshëm për trupin, kështu që produkti mund të përdoret rregullisht.

8Çmimi ARTROVEX në farmaci

Në segmentin, kremja mund të konsiderohet si një blerje buxhetore, pasi paketimi është i mjaftueshëm për një kohë të gjatë. Përveç kësaj, asnjë droge tjetër deri më sot nuk përmban një sasi të tillë të përbërësve aktivë me origjinë natyrore. Zhvilluesit e drogës bënë një bast për natyralitetin dhe hipoallergenicitetin e ilaçit, në mënyrë që kremja të mund të përdoret nga të gjitha kategoritë e pacientëve.

9Ku mund ta blej ARTROVEX?

Blej  Artrovex  në farmaci dhe në Amazon, Aliexpress është e pamundur, është e mundur vetëm në faqen zyrtare të prodhuesit me një zbritje 50%  në vendet e mëposhtme: United States, Turqi, Tajlandë, Vietnam, Kinë, Pakistan, Indi, Japoni, Austri, Andorra, Shqipëria, Bjellorusia, Belgjikë , Bullgaria, Bosnja dhe Hercegovina, Vatikani, Britania e Madhe, Hungaria, Gjermania, Gibraltar, Greqia, Danimarka, Irlanda, Islanda, Italia, Letonia, Lihtenshtajni, Lituania, Luksemburgu, Maqedonia, Malta, Moldavia, Monako, Holanda, Norvegjia, Polonia , Portugalia, Rusia, Rumania, San Marino, Serbia dhe Mali i Zi, Sllovakia, Slo veniya, Ukraina, Ishujt Faroe, Finlanda, Franca, Kroacia, Mali i Zi, Republika Çeke, Zvicra, Suedia, Norvegjia, Estonia.

Çmimi  Artrovex me një zbritje 50% është vetëm ** euro. Gjeni në faqen zyrtare për promovime të tjera!

Pak minuta pas dërgimit të formularit, operatori i thërret blerësit, i cili specifikon të gjitha detajet e rendit dhe informon kohën e parashikuar të dorëzimit (mesatarisht 2-3 ditë). Të gjitha mallrat në vend janë të certifikuara dhe urdhrat për blerjen e tyre janë pranuar gjatë gjithë kohës. Dërgimi kryhet nga kompania e transportit. Pagesa për marrjen e mallrave  (paratë në dorëzim).

10Komentet e mjekut

Alexander Benshtinger Berlin Gjermani

NJË PËRBËRJE E TILLË, SI KJO KREM ​​ËSHTË KOMBINIMI OPTIMAL PËR TRAJTIMIN DHE PARANDALIMIN E SËMUNDJEVE TË PËRBASHKËT. PLOTËSISHT PLOTËSON NEVOJËN E TRUPIT PËR SUBSTANCA AKTIVE TË NEVOJSHME PËR RIKUPERIMIN E INDEVE TË KOCKAVE-FISHEKËVE. UNË REKOMANDOJ ARTROVEX PËR TË GJITHË PACIENTËT E MI.

11Shqyrtime të mira dhe të këqija të konsumatorëve

Helen , 47 vjeç

KJO KREM ​​ME LEHTËSOI DHIMBJE TË DHIMBSHME NË KËMBË, NGURTËSI, EDEMË. EDHE VENAT ME VARIÇE KALUAN PAS DISA KURSEVE TË APLIKIMIT TË SAJ.

Maximilian , 34 vjeç

TË ANGAZHUAR NË MËNYRË AKTIVE NË SPORTE DHE KURRË NUK MENDOI SE NË KËTË MOSHË MUND TË SHFAQET SËMUNDJA E PËRBASHKËT. DHIMBJE TË FORTA FILLUAN NË GJUNJË. EKZAMINIMI TREGOI ARTROZË. UNË U REKOMANDUA QË TË TRAJTOHESHIN ARTROVEX. UNË JAM MIRËNJOHËS NDAJ MJEKUT TIM PËR KËTË KËSHILLË, SEPSE SHUMË NJERËZ NUK E KALOJNË KËTË SËMUNDJE PREJ VITESH DHE SHPEJT U ZHDUK.

Anna , 41 vjeç

NDIHMON JASHTËZAKONISHT ME DHIMBJE NË OSTEOKONDROZË. NERVAT E MI U BLLOKUAN RREGULLISHT, POR U NDALËN PAS KËSAJ BIOKRE.

Valero , 51 vjeç

KUR DJALI IM MË SOLLI NJË ILAÇ TË RI, NUK E REFUZOI TRAJTIMIN, AI E PËRDORI RREGULLISHT. SHPEJT VURI RE NJË PËRMIRËSIM TË NDJESHËM. DHIMBJA KALONTE, U BË MË E LEHTË PËR TË ECUR.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here