1Çfarë është Black Mask?

film Black Mask Fresh Face by Helen Gold black face mask kundër pika të zeza dhe spote me aktivizimit të karbonit – një mjet profesional veprim të thellë. Ai është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë të ndjeshme dhe është përdorur në shtëpi.

Veprimi Black Mask:

 • tërheq toksina,
 • shëron zonën e prekur,
 • Ai pastron lëkurën nga aknet,
 • Nivelet ton.

Pas përdorimit, fytyra fillon të shkëlqejë, duket një shkëlqim natyral dhe puçrra të pakëndshme mbetet asnjë gjurmë. Efekti është arritur nga një muaj e përdorimit.

2Shkaqet e puçrra fytyre dhe blackheads

probleme të lëkurës janë për shkak të bllokimit të gjëndra dhjamor. Në mungesë të poret e duhura të kujdesit të bëhet i bllokuar me grimcat e pluhurit, qelizat keratinized. Konkluzion – proceset inflamatore janë të shoqëruara shpesh me formimin e qelb. Këto probleme shpesh prek njerëzit me lëkurë me vaj.
Comedones mund të shfaqet dhe pronarët e thatë, kombinim dhe madje edhe lëkurë normale. Kjo ndodh për shkak të dietë të pahijshme, breshëri hormonale, ndikimin e faktorëve të jashtëm. Shmangur këtë problem një kanaçe pak. Sipas statistikave, 95% e popullsisë vuajnë nga probleme të tilla.

3Përbërja

Black maskë Black Mask nuk mund të bëni në shtëpi për shkak se ajo ka një përbërje të veçantë. Ai përmban:

 1. alkool polivinil nevojshme për të formuar një film në lëkurë. Kjo ndihmon për të pastruar poret e pjesëve të vdekur mikroskopike e lëkurës.
 2. Glicerinë siguron depërtimin më të thellë të përbërësve të dobishme në lëkurë, ruan nivelin natyrore lagështi.
 3. Rezultatet e naftës embrion gruri në rigjenerimin e shpejtë e indeve, microcracks shërim dhe ka një efekt antioxidant.
 4. squalane Olive lejon lëkurën të mbeten të shëndoshë për një kohë të gjatë. Ajo parandalon humbjen lagështi, normalizes frymë lëkurës.
 5. Panthenol – vitaminë B5, e cila është zhytur shpejt, shëron qelizat dermis nga brenda.
 6. Kolagjenit mund të kthehet fytyra kontur mprehtësi, duke e bërë një ovale edhe më shumë.
 7. Bamboo Qymyr druri (pluhur) – në mënyrë efektive mund të pastër lëkurën e fëlliqur dhe ndotësve.

Të gjitha komponentët janë përdorur gjerësisht në kozmetikë, janë rrezik të ulët. Prandaj, film – një maskë e përdorur nga njerëz të prirur për të reaksioneve alergjike.

4Mekanizmi i veprimit

Black Mask Black Mask për të hequr blackheads dhe pimples nga hunda, dhe personi që kryen funksionin e pastrimit mekanik. Kjo arrihet duke iu përmbajtur grimcat e poshtër të saj, të cilat mbeten në film pas heqjen thotë. E dyta Mekanizmi – vizatim papastërtitë dhe toksina nga shtresat e thella të sipërfaqes. Aktivizimit të karbonit – një absorbues të shkëlqyer, e cila ka një veprim të fuqishëm pastrimi.

Black Mask dhe vepron si një anti-plakje, anti-inflamator agjent. Përbërësit aktivë të ndikuar njëri-tjetrin, rezulton efekt përforcuese. Është vërtetuar se maskë eliminon ënjtje dhe të shkëlqejë sëmurë si normalizes qarkullimin e gjakut dhe metabolizmit.

Rezultatet e para të dukshme të shfaqet pas përdorimit të parë. Pas 14 ditëve, pimples të vogla zhduken, dhe një muaj më vonë lëkura është pastruar plotësisht.

5Përfitimet

Duke përdorur filmin maskë – është e sigurt se trajtime bukurie ose për pastrimin e lazer, teknikat vakum. Pothuajse të gjithë ata kanë një veprim të fortë mekanike në lëkurë, ndërprerë integritetin e saj. Pacientët thonë se pas procedurës lëkura fillon të kërkojë pastrimin më të shpeshta.

Black Mask Plus ndryshe nga metodat e tjera ka një ndikim të butë. Ajo butësisht pastron të gjitha shtresat e dermis, duke plotësuar arka vitamina të dobishme dhe minerale. Kjo siguron:

 • plotë për lëkurë problematike,
 • reduktim në numrin e lezioneve,
 • Matte Effect.

Është e pamundur që një grua pas pastrimit të brendshëm të lejojë veten për të dalë në një restorant apo një ngjarje sociale – lëkura është e mbuluar me njolla të kuqe, ai bëhet i fryrë. Maskë black ka një efekt të kundërt. Ajo mund të lehtësojë edemë, edhe kur e abuzimit ushqime të kripura.

6Contraindications

Film-fytyrë maskë nuk ka contraindications. komente reale të konsumatorëve në lidhje me Black Mask zi maskë e blackheads dhe pimples tregojnë se ajo nuk shkakton alergji. Mungesa e komponentëve hormonale dhe antibiotikët nënkupton vënien në dispozicion për të gjithë.

7Ku për të blerë në Shqipëri?

A nuk e di se ku për të blerë një maskë të zezë kundër pika të zeza dhe spote për fytyrë: në farmaci ose në Internet? Nëpër dyqane Black Mask nuk është për shitje. Në internet ju gjithashtu mund të bëjë një blerje në faqen zyrtare. Kjo i jep mundësi për të blerë produkte origjinale.

8Shqyrtime Black Mask Plus

Nata25, 25 vjeç: “Problemi im – një problem të lëkurës. Si një adoleshent, unë u përball me faktin se lufta kundër pimples ndihmojnë vetëm disa nga mjetet. Për një kohë të gjatë unë u përpoq për të gjetur opsionin më të përshtatshëm. zbuluar kohët e fundit se e dashura ime prettier. I pyetur në lidhje me sekretin e saj. Ajo doli se ajo aplikuar maskë në bazë të karbonit aktiv.

Si një mjet të reja të qëndrimit pa besim, unë kam për të marrë hua një nga çantën e saj. Paramendoni – lëkura parë aplikimi i ka niveluar, dhe në afërsi të blackheads hundë zhdukur plotësisht “.

Valli, 40 vjet: “puçrra fytyre, nga i cili kam vuajtur në rininë time, ka shkaktuar dëm të pariparueshëm. Deri më tani, lëkura duket sikur ajo u kaluan nga një traktor. Tani vajza ime është përballur me të njëjtin problem. Ajo që ne kemi vetëm nuk u përpoq, nuk ju doni të mbani rinjve dhe bukurinë e lëkurës së saj. Prandaj, kur maskë doli në shitje Black Mask Fresh Face by Helen Gold, ishim ndër blerësit e parë. Maskë është aplikuar lehtë, dhe rezultati bëhet i dukshëm menjëherë. Tani unë jam i sigurt vajzën time të gjithë të drejtë. ”

Lisa, 60 vjeç: “Më kujtohet se si në rininë time kemi përdorur mjetet në dorë për të rivendosur marafeta. Shkalla shkoi të gjitha perimet, glicerinë lira, qymyr të zakonshëm. Pluhur i këtij të fundit, kemi përdorur si një pastrim. Nuk është çudi që ata thonë se recetat e vjetra – më e sigurtë. Kur ajo pa maskë mbi mbesën e saj, menjëherë kam vendosur për të studiuar udhëzimet. Ajo rezulton se ajo përmban komponentë të dobishme, të cilat dikur u përpoq për veten. Unë jam i kënaqur që tani ka një maskë të tillë. ”

Emma, ​​25 vjeç: “Më pëlqen të provoni objekte të ndryshme të reja, kështu që maskë nuk është një përjashtim. I përdorur atë për një muaj – rezultati ishte më efektive se sa mjete të tjera. Lëkura bë tendosur, ka pasur një ndjenjë e freski. Urdhërohet maskë të dashurën e tij. Unë mendoj se është një dhuratë e madhe ditëlindjen. Sa më shumë kohë që të vendosni porosinë tuaj me zbritje 50%. ”

Alex, 33 i vitit: “Në internet, është shkruar një shumë reagime pozitive në lidhje me Black Mask. Por është e mundur për të besuar deri sa ju të përpiqet për të korrigjuar veten. Maskë është aplikuar lehtë, shtrihet shtresa e sheshtë dhe të dendura. Tharje pas rreth 15 minutash. Pas kësaj është larguar në një lëvizje. Disa herë të parë për ta bërë atë “, si në reklamat,” nuk ka punuar, por pastaj përshtatur. Aplikimi i filmit nuk ka marrë shumë kohë, dhe efekti është i mirë. “

Anna, ’44: “Unë punoj drejtorin e një rrjeti të madh. Ajo gjithmonë duhet të duken të mira, por ritmi i lartë i jetës nuk lejon që të kalojnë kohë në sallonet e bukurisë. Kohët e fundit kam lexuar në lidhje me maskë-film. I urdhëroi disa paketa dhe nuk zhgenjeheni. Ajo nuk shkakton alergji dhe nuk ka kufizime moshe. ”

Laura, 27 vjeç: “Maska ka urdhëruar shembullin e motrave. Pavarësisht nga fakti se ajo ishte më i vjetër se unë, rovnenko e saj të lëkurës, pa linjave të bukura dhe të pastër. Mirë që ju mund të bëni një blerje nëpërmjet internetit. Urdhëri erdhi shumë shpejt. Në sajë të paketimit me cilësi të lartë do të thotë integriteti nuk ishte thyer. ”

Jane, 16 vjeç: “Unë kam marrë një shumë të pimples, të cilat unë nuk mund të shpëtoj. Mami nuk i ka lejuar një vizitë në sallon bukurie. Nga ana tjetër, ajo u propozua për të përdorur një maskë. Ajo ishte e ftohtë. Pas një muaji të pikave të zeza ishte zhdukur. Efekti zgjat për disa muaj. ”

Julia, 14 vjet, “motra Plaku shikuar pamjen e tyre. Kohët e fundit pashë paketën e saj të ri të Black Mask. Pas bindjes shumë ajo i dha mua për të provoni atë. Përkundër faktit se pimples ishin vetëm në ballë, të aplikoj të gjitha mbi fytyrën tuaj. Shumë shpejt, lëkura u bë rovnenko dhe pa pimples. ”

Angela, 15 vjet: “Në klasë ka pasur një djalë që unë i pëlqente menjëherë. Por për shkak të problemeve me lëkurën, unë as nuk guxojnë të afrohen atij. Në sajë të një punë të vogël unë kam kursimet e mia, që unë shpenzuar në maskë-film. Një muaj më vonë, Artem pari erdhi tek unë! Tani ne së bashku vendosën të regjistrohen në shkollën e mesme dhe nuk heqin dorë. ”

9Shqyrtime mjekëve

Këto komente e mjekëve në një Black Mask Plus zi maskë e blackheads dhe pimples vetëm pozitive. Shumë njerëz përdorin mjet në praktikën e tyre.

Beautician: “New maskë jo vetëm eliminon puçrra fytyre, por gjithashtu parandalon rikthim të tyre. Në qoftë se ajo është përdorur rregullisht, efekti nuk do të marrë kohë. Maskë me qymyr butë, nuk thatë lëkurën, pastron poret. Ajo mund të aplikohet jo vetëm në fytyrë, por edhe në fusha të tjera me probleme. ”

Dermatolog: “Shumica e fondeve kozmetike janë të krahasohen nga mosha. Por ka edhe universale. Black Mask – një nga ata. Maskë është i përshtatshëm për njerëz të të gjitha moshave. Ajo copes me comedones, largon papastërtitë nga poret e thella. Falë saj zhduket edhe inflamacion minimale. Kombinimi i pazakontë i komponentëve të punojnë mrekulli. ”

REVIEW OVERVIEW
efekt
çmim
naturalness
SHARE
Previous articlePika One Two Slim Shqipëria Zbritje -50%
Next articleEco Slim Shqipëria Zbritje -50%

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here