Psoriasis – një sëmundje jo-infektive dermatologjike, e cila karakterizohet nga skuqje e lëkurës, lëkurë, kruarje, çarje dhimbshme. statistikat mjekësore tregojnë se nga kjo sëmundje vuan 5% të popullsisë, më shumë se 70% e tyre janë të rinj nën moshën 25 vjeç. Në fazat fillestare të psoriasis nuk është e rrezikshme, por jeta e të sëmurëve dukshëm errësohet. kruarje të vazhdueshme shkakton siklet dhe çrregullime të gjumit, dhe lezione të lëkurës të shkaktojë turp e trupit të vet.

Prodhuesit e një PSORIDEX kompleksi te ri argumentojnë se ai ju lejon të harrojmë për psoriasis. A është kjo deklaratë e vërtetë apo është vetëm një dredhi reklamat? Deklaratat se sëmundje që ishte konsideruar e pashërueshme për një kohë të gjatë, do të zhvillohet disa muaj, ata të tingëllojë e pabesueshme, në qoftë se ju nuk e kuptoni se çfarë ishte rreth. Baza e fondeve shkuan për PSORIDEX zhvillimin shkencor i shkencëtarëve rusë, të cilët krijuan “qelizat e zgjuar” aftësinë për të njohur dhe për të zëvendësuar një qelizat e prekura të dermis.

1Çfarë është PSORIDEX?

Ky kompleks është prodhuar në formën e një qëndrueshmëri të lehta të naftës, të pajisur me një dozimin të përshtatshëm, si dhe pika për marrjen e brendshëm. Naftës është zhytur shpejt pa lënë një shkëlqim të yndyrshëm, kështu që ju nuk mund të jetë frikë për rroba të pista.

Nuk kanë rezultate të qëndrueshme pas terapisë konvencionale bën pacientët të eksperimentojnë me metoda të ndryshme e duke u shpëtoj prej sëmundjeve të dyshimtë që të çon për të edhe përkeqësimin e mëtejshëm të gjendjes lëkurës. Lezioni rritet, parehati intensifikon. Në rastin e PSORIDEX është fjala për zhvillimin shkencor, e cila ka patentat e nevojshme dhe certifikatat e cilësisë. Efikasiteti i lartë konfirmuar nga analizat e kryera me një grup kontrolli prej mijëra pacientëve në spital. Më shumë se 90% është vërejtur një efekt pozitiv të kompleksit dhe kusht të përgjithshëm lehtësim të dukshëm pas tre javësh të përdorimit PSORIDEX.

Ky medikament është alternativë efikase për terapi tradicionale të drogës. Trajtimi zhvillohet në komoditetin e shtëpisë tuaj. Ju vetëm duhet të ndjekin skemën rregullisht përdorni vaj në kombinim me pika. Pajtohem, është e pamundur të krahasohen me të dhimbshme, trajtimet e dhimbshme në formën e injeksioneve dhe droppers. Pacienti nuk është e nevojshme për të shkuar në një vizitë në spital ose klinikë. objektit Secure nuk kërkon mbikëqyrje të vazhdueshme mjekësore. Kur përdorni atë vetëm ka këshilla specialiste.

2Përfitimet e drogës

Mjekësi zyrtare në trajtimin e psoriasis janë antibiotikët e përdorur dhe hormonet, të cilat kanë shumë contraindications. Ata negativisht ndikojnë në funksionin e mëlçisë dhe veshkave, duke shkaktuar çrregullime gastrointestinale, imunitet të ulët. Përveç kësaj, pothuajse të gjithë prej tyre janë të varur. Kjo çon në faktin se trajtimi nuk jep rezultate të qëndrueshme, sëmundja bëhet kronike, me periudha lehtësimi i cili kombinon me për pikun. Krahasuar me trajtim tradicional, përdorimi i PSORIDEX ka avantazhe të tilla të dukshme, të tilla si:

 • përbërje natyrore e medikamentit;
 • ka efekte anësore;
 • mundësinë e përdorimit afatgjatë pa varësisë;
 • pa recetë;
 • çmim të ulët;
 • efikasitetit provuar.

3Ku mund të blej krem ​​Psoridex?

Ju mund të blini krem ​​PSORIDEX në Shqipëri në internet në faqen zyrtare në një zbritje prej 50% në farmaci nuk mund. Konsumatorët janë të ftuar të aplikojnë për faqen zyrtare. Për ta bërë këtë, vetëm që të sigurojë një numër telefoni. Në të ardhmen e afërt do të kontaktohen specialistë që të specifikojë adresën dhe metodën e ofrimit.

[Widgets_on_pages ID = »1″]

Lista e vendeve ku ju mund të blejnë PSORIDEX  dorëzimit: Shtetet e Bashkuara, Turqi, Tajlandë, Vietnam, Kinë, Pakistan, Indi, Japoni, Austri, Andorra, Shqipëria, Bjellorusia, Belgjika, Bullgaria, Bosnja dhe Hercegovina, Vatikani, Britania e Madhe, Hungaria, Gjermania, Gibraltar, Greqia, Danimarka, Irlanda, Islanda, Italia, Letonia, Lihtenshtajni, Lituania, Luksemburgu, Maqedonia, Malta, Moldavia, Monako, Holanda, Norvegjia, Polonia, Portugalia, Rumania, Rusia, San Marino, Serbia dhe Mali i Zi, Sllovakia, Sllovenia, Ukraina, Ishujt Faroe, Finlanda, Franca, Kroacia, Mali i Zi, Che Hiya, Zvicra, Suedia, Norvegjia, Estonia

Çmimi krem PSORIDEX për trajtimin e psoriasis  reduktuar me 50% – në faqen zyrtare të drogës.

4Strukturë

baza PSORIDEX nga vaj farës pumpkin, qe eshte nje produkt natyral i pasur me beta-karoten, acid linoleik, fitostirolami, vitamina dhe elementët gjurmë. Phospholipids, i cili është i ngopur me këtë produkt të posedojnë imunomodulues dhe pronat rigjeneruese, të nxitur metabolizmin e lipideve. Për më tepër vaj kungull, e përfaqësuar nga përgatitja përmban komponente efektive natyrore të tilla si:

 • lëng i bimëve Rhododendron Adams. Antiseptik fortë natyror përdoret në mjekësi bimor për të eliminuar kruarje dhe flaking, si dhe si një agjent i fuqishëm anti-inflamator, i cili rrit barrierë mbrojtëse të trupit.
 • Propolisi dhe kastor yndyrë. Të ketë një efekt zbutjen në lëkurë duke stimuluar lagështi e tij natyrore, të eliminuar flaking dhe thatësi, duke siguruar efektin e lehtë anestetik.
 • manaferrat goji dhe polen. immunomodulators natyrore, që rregullon metabolizmin.
 • Ekstrakt i cysts Artemia bazuar në crustacean Artemia Salina. Ajo promovon rigjenerimin e qelizave aktive.
 • Cordyceps. Boletus Kinezisht (familjare sporynevyh) është i njohur për vetitë e saj tonik. Ai “nxisë” sistemit imunitar, forcon sistemin nervor.
 • Coenzyme. Ajo normalizes metabolizmin qelizor, moisturizes lëkurën, heq ndjenjën e ngushtësi, skuqje.

Për të kuptuar pse PSORIDEX kompleks punon në mënyrë efektive, ju duhet të fillojë me shkaqet e psoriasis. Mjekët ndarë 5 faktorët kryesorë që shkaktojnë sëmundje:

 • çrregullimet e sistemit imunitar;
 • stresi dhe shokut nervor;
 • mosfunksionim i sistemit endokrin;
 • çrregullimet e mëlçisë dhe GI traktit;
 • mungesa e vitaminave B dhe Retinol.

Komponentet e drogës stimulon mbrojtjen natyrore të trupit, efekt qetësues, të sigurojë shpërndarjen e vitamina esenciale dhe ushqyesve. Ndryshe ointments dhe origjinën kimike të pilula, përbërësit natyral nuk kanë një ndikim negativ në funksionimin e organeve të brendshme.

5Si funksionon PSORIDEX?

Kombinimi i përbërësve të krahasohen në mënyrë optimale me origjinë natyrale dhe fondeve të reja kërkimore shkencore lejojnë për të treguar rezultate të mira në trajtimin e psoriasis dhe lezione të tjera të lëkurës. Duke punuar në disa drejtime, PSORIDEX përmirëson funksionin e të gjitha sistemet e trupit. Nën veprimin e ndryshimet e mëposhtme ndodhin:

 • lulëzim i epitelit bëhet më intensive, në mënyrë që lëkura në zonat e prekura shëruar shpejt;
 • zbutjen, hidratues dhe përbërësit qetësues eleminuar kruarje, ënjtje të dhimbshme, ngushtësi;
 • proceset metabolike në indet e dermis, normalizuar në nivel qelizor;
 • Simptomat e hyperemia (skuqje) të ulet pas ditët e para të pranimit, dhe në fund të trajtimit zhduken pothuajse tërësisht;
 • Ai rikthen aftësinë e lëkurës për të natyrshëm hidratues, kështu që ajo bëhet më elastike, përsëri merr vetitë mbrojtëse.

Nën ndikimin e kompleksit paraqitur bllokuar proceset patologjike, formimi i zonave të reja të prekura ndalon plotësisht. Rezultati është një proces i vazhdueshëm i faljen, dhe shërim të plotë ndodh në shumicën e rasteve. “qelizat Smart”, depërtojnë në shtresat më të thella gradualisht të fillojnë të ndërtojnë shtresa të shëndetshme veshje e guaskës.

6Dozimin

Ilaçi është në dispozicion në të dy format e farmacisë, dhe pikat e naftës. Ajo siguron terapi plotë përdorimin e drogës si një agjent i jashtëm për aplikim në lëkurë, dhe duke marrë atë me gojë. Vaj është aplikuar për të pastruar, lëkurë të thatë në zonën e prekur, largohet deri zhytur plotësisht. Substanca nuk ka lënë një yndyrë, kështu që ju nuk mund të jetë frikë se do të mbetet gjurmë në rroba. Drops janë holluar në ujë të pastër (200 ml të lëngshme është shtuar 10 pika) dhe të marrë dy herë në ditë, në mëngjes në një stomak bosh dhe në kohën e gjumit.

kompleks PSORIDEX përdoret nga mjekët dermatologists në kombinim me cryotherapy dhe plasmapheresis, dhe terapi PUVA. Ndoshta të njëjtin trajtim nga rrezatimi UV, e cila është përdorur kohët e fundit mjaft sukses në trajtimin e psoriasis. Në shtëpi, drogës mund të kombinohet me conifers ose “det en”, të cilat kanë një efekt zbutës dhe qetësues në trup, lehtësimin e stresit.

7Indikacionet dhe contraindications

Siç u përmend më parë, PSORIDEX përshkruara për pacientët me forma të ndryshme të psoriasis. Përveç kësaj, drogës ka treguar rezultate të mira kur përdoret për trajtimin e dermatit seborrheic, puçrra fytyre, comedones, herpes. Përveç kësaj, ky kompleks është përdorur me sukses në trajtimin e sëmundjeve infektive të shkaktuara nga fungi e gjini Trichophiton Microsporum:

 • dermatofitozave;
 • onychomycosis;
 • trihomikoz;
 • candida Paronychia.

Ashtu si mjete më të madhe natyrore, PSORIDEX ka praktikisht asnjë contraindications, me përjashtim të intolerancës individuale e komponentëve të veçanta. Disa kujdes duhet të ushtrohet për gratë shtatzëna. Para trajtimit është mirë që të konsultoheni me një gjinekolog.

8Feedback nga konsumatorët dhe mjekët

Real mira dhe të këqija kritikat e konsumatorëve dhe mjekët rreth krem ​​kundër psoriasis PSORIDEX tregojnë se krem ​​është një mjet jashtëzakonisht efektive.

Dermatolog, Madrid, Spain:
“Pas të mësuar në lidhje me PSORIDEX kompleksi te ri, kam reaguar atij me maturi. Çdo mjek duhet të jetë konservative dhe të marrë asgjë për të dhënë, pa faktet. Por, pas një studimi të kujdesshëm të përbërjen dhe vetitë e përbërësve, kam ardhur në përfundim se të drogës është efektive dhe praktikisht të padëmshme. Për më shumë se një vit unë rekomandoj atë për pacientët për të trajtuar dhe për të parandaluar. Sinqerisht, një shumë e rezultateve pozitive habitur edhe mua. ”

Maria, 28 vjeç
“Për shumë vite ka pasur të paktën një herë në vit nënshtrohet trajtimit. Dhe pastaj ajo u takua në rrugë një ish-fqinj në repartin. Të kënaqur, të lumtur, fustan të hapur. Ne biseduam dhe kuptova se ajo e përdorur një PSORIDEX të reja të drogës. Dhe kam vendosur për të librit veten, çmim të mirë nuk është i lartë. Fillova të shpifjeve pllaka gjalpë një herë ata përsëri filloi të kruar dhe skuq. Për një muaj, edhe më pak, ai qarta të lëkurës, kruarje ndalur. Dhe tani unë nuk e mbani mend në lidhje me sulmin. ”
psorifix
Ann, 34 vjeç,
“Psoriasis fillova pas një të ftohtë të rëndë. Unë mendoj se antibiotikët prekur kështu. Në një kohë shumë të shpëtuar një ilaç popullore. Por dimri vetëm dënimi, rroba të ngrohta nën lëkurë është irrituar dhe shumë itchy. Gruaja bleu PSORIDEX, dhe kam vendosur të provoni të drogës, shumë natyrore. Unë nuk do të gënjejë, duhej të trajtuar për tre muaj, por ai ka punuar si “të shkëlqyera”. Pllaka kanë qenë gjurmët e kuq mbetet e gjatë, por unë mendoj se për të vazhduar trajtimin. ”

REVIEW OVERVIEW
efekt
çmim
Perberja natyral
cilësi
SHARE
Previous articleCream Big Bust Shqipëria Zbritje -50%
Next articleKrem Varyforte Shqipëri

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here