Valgosocks – korrigjim profesionale valgus për 1 muaj

çorape Valgosocks nga valgus hallux mund të zgjidhë problemin e kockave të dhimbshme në këmbë. Kjo është një sëmundje e zakonshme, e cila ndikon në 30% të të gjitha grave. Arsyet për shfaqjen e saj shumë: këpucët që përkojnë gabimisht, deformimi i trashëguar i përbashkët. Ka shumë ointments të ndryshme, të cilat janë të destinuara për të korrigjuar problemin, por për të përballuar në mënyrë efektive me valgus shëmtuar mundemi vetëm efekte mekanike.

1Trajtimi i hallux valgus Valgosocks

Socks janë zhvillimi i Institutit Gjerman të Fraunhofer. Ata janë të dizajnuara në bashkëpunim me kirurgët ortopedike kryesor në Gjermani, në mënyrë që ata të marrin parasysh të gjitha tiparet e biomechanics e këmbës. Specifika e korrektor është se ajo është e drejtuar jo vetëm mbi gishtin e madh, por edhe për të luftuar banesë shpejtë.

Socks janë disa karakteristika:

  • ruajtur lëvizshmërisë anatomike të këmbës,
  • rregullojnë ngarkesën e duhur në këmbë,
  • eliminuar shputë e rrafshët kryq,
  • stabilizuar pozicionin e saktë të këmbëve.

Efekti terapeutik bëhet e dukshme pas 4 javëve të përdorimit:

  • Java e 1-2: heq dhimbjen dhe ënjtje.
  • Java e 2-4: thumb të përbashkët dhe për të marrë pozicionin e duhur.
  • Java e 4-6: kthehet në madhësinë dhe formën e kockave.

Gishtit mund të devijojë nga 15-30 gradë. Kjo çon në dhimbje të forta, shtrembërimet që janë të vështirë për të trajtuar. Vetëm Valgosocks ndihmuar të shmangur kirurgji.

2Nga cili përbëhet Valgosocks

Efekt terapeutik arrihet duke rreshtim metatarsal dhe shputë shirit e indeve të buta. Ata stabilizuar pozicionin e saktë të këmbës. Fiksimi Reliable sigurohet nga pemët e buta gëlqeres. material hypoallergenic nuk shkakton acarim.

3Ku për të blerë çorape Valgosocks?

Blej Valgosocks Shqipërinë në faqen zyrtare të internetit, ju mund të në një çmim të volitshme. Vetëm përmes një portali në internet është kryer shitjen e lektor certifikuar. Ju vetëm duhet të specifikoni vendin e banimit, emrin dhe numrin e telefonit. E fundit të nevojshme për menaxher të marr në telefon.

Valgosocks blerë në një farmaci në Shqipëri nuk mund të. Kjo është bërë me qëllim për të shmangur përhapjen e mundur produkte jozyrtare. Çmimi Bargain Valgosocks është 50%. Kjo është më pak se kalimi i trajtimit në klinikë.

4Udhëzime

Corrector është projektuar për ditën dhe natën përdorim. Blerësit t’i përdorë ato për të dy në shtëpi dhe për udhëtime në punë apo në dyqane. Concealer duhet të aplikohen në këmbë zhveshur. Fix pajisjen mbi gishtin e madh dhe të vogël gisht si udhëzuar. Fixing duhet të jetë i ngushtë, prandaj sigurohuni që të veshin këmbë të shtrënguar-montim.

Gjatë trajtimit është e mirë për të veshin këpucë të rehatshme në një të qëndrueshme të vogël thembra. Në qoftë se deformimi është vetëm në një këmbë, të gjithë me avull është përdorur gjithsesi, sepse vetëm në këtë rast do të ishte podhodka.

5Rezultate

Për shkak Valgosocks ju mund të:

  1. Bëni ecje të saktë dhe të bukur.
  2. Për të korrigjuar valgus gjymtim pa kirurgji.
  3. Plotësisht të rivendosur lëvizjen e përbashkët, dhe gishtin e madh.

Pas një muaj e përdorimit të vazhdueshëm zvogëlon banesë, tërësisht zhduken dhimbje në nyjet e gishtave. Bone është gradualisht duke u kthyer në vendin e duhur.

6Shqyrtime Valgosocks

Mjekët rreth çorape Valgosocks nga kockave në këmbët pozitive:

Kirurg profesionale “lakim valgus është shkaktuar nga faktorë të ndryshëm. Shpesh çon në zhvillimin e sëmundjeve oportuniste e joints. Kur administrohet para operacionit deformim të fortë. Por kjo nuk ka prodhuar gjithmonë rezultate të qëndrueshme. Corrector New Valgosocks në gjendje të çlirojë çdo person nga detyrimi kirurgji. Socks rregulluar përbashkët, pavarësisht nga pozita e tij. ”

Maria, 33 vjeç: “Unë u trondita kur pashë se në kockë drejtë këmbë rritet. Në fillim mendova se ishte një tumor. Mjeku shpjegoi se ky deformim valgus që është larguar është shumë e vështirë. Fizioterapia nuk e ka ndihmuar, kështu që unë urdhëroi Valgosocks. Socks restauruar këmbët normale pamjen. “Ana, 44 vjeç: “Guri u shfaq në rininë e tij. Procedurat e ndryshme nuk kanë sjellë efektin e dëshiruar. Pra, ne kishim për të kërkuar për trajtim. Corrector New ndihmuar shpejt – për herë të parë u zhduk dhimbje dhe ënjtje, pastaj një gungë filluan të zhduken. Efekti i plotë është arritur pas 3 javësh të përdorimit. ”

REVIEW OVERVIEW
efekt
çmim
besueshmërinë Shitës
SHARE
Previous articleValgus PRO Shqipëria Zbritje -50%
Next articleSpray Hair Megaspray Shqipëria Zbritje -50%

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here