psorifix

Krem PsoriFix psoriasis është një trajtim efektiv per fazat e ndryshme të sëmundjes. Ajo ndalon përparimin e sëmundjes, rinovon qelizat, duke i bërë ato të shëndetshme dhe për të parandaluar rikthim.

Psoriasis vuan 4% e popullsisë së planetit tonë. Ajo është gjetur në njerëz të të gjitha moshave. Sipas statistikave, 70% e pacientëve – të rinjtë mosha e të cilëve nuk ka arritur në 20 vjet. Sëmundja e detyron ne që të braktisin rrobat e preferuara, duke vizituar vende publike. Sëmundjeve – jo vetëm një shqetësim në jetën e tyre të përditshme. Kjo është pika e fillimit për zhvillimin e komplikimeve të ndryshme:

 • Lezionet infektuar. Ndonjëherë flluska e tyre janë të mbushura me qelb.
 • Erythroderma. Kur procesi përfshin një pjesë të madhe të lëkurës.
 • artriti psoriatik. Ajo të çon në inflamacion i nyjave. Është shkaku i aftësisë së kufizuar.

Nëse sëmundja është infektimi nuk trajtohet, ai mund të ndikojë jo vetëm lëkurën, por edhe e organeve të veçanta. Prandaj, mjekët në shenjat e para është e rekomanduar për të filluar trajtimin.

1Mekanizmi i veprimit

përbërësit aktiv në bazë të ekstrakteve të ndryshme bimore veprojnë në disa mënyra:

 1. Zbutur veshje e guaskës. Pllaka të bëhen më pak të dukshme.
 2. Redukuar inflamimin dhe kruarje. Për shkak të efektit ftohës pas aplikimit të parë vjen lehtësim.
 3. Normalizimin e qarkullimit të gjakut. Vitamina dhe ushqyesve shpejt depërtojnë në të gjitha shtresat e dermis.
 4. Dezinfektohet. Kjo pengon zhvillimin e komplikimeve.

Ndryshe nga metodat hormonale krem ​​heq jo vetëm simptomat e sëmundjes, por edhe vepron mbi shkakun e zhvillimit të sëmundjes. Efekti është arritur në disa faza:

 • Pas përdorimit të parë shtrihet kruarje.
 • Pas 1-2 javësh të vendeve të reja inflamatore shfaqet më. pllaka të vjetra psoriatic zvogëlojë intensitetin e saj.
 • Pas 2-4 javësh ndjenja e kruarje nuk është i shqetësuar. Ka indet më të shëndetshëm. Kalon inflamacion.
 • Pas 4-6 javësh, rreziku i rikthim është reduktuar.

2Çmimi dhe ku për të blerë PsoriFix në Shqipëri?

Blej PsoriFix krem në Shqipëri në internet në faqen zyrtare në një zbritje prej 50% është e mundur tani. Me këtë mjet tashmë të njohur në shumë vende, por ajo ka shfaqur kohët e fundit në tregun tonë. Blerë drogën në bazë të bimëve të dobishme për trajtimin e psoriasis në farmaci nuk mund. Vetëm nëpërmjet faqes zyrtare të internetit, ju jeni tërhequr produkte origjinale.

Të gjitha rezultatet janë konfirmuar nga studime dhe certifikata ndërkombëtare. Çmimi PsoriFix krem ​​për të trajtuar psoriasis është më pak se duke marrë medikamente dhe pjesë fizioterapi. Ju tani mund të trajtohen, pa ndërprerë aktivitetet e tyre të përditshme.

3Përbërja

Objekti ka një cilësi të butë. Ai përmban:

 • Ekstrakti i shelg. Ajo ka një efekt dezinfektuese. Ajo soothes lëkurën.
 • pemë çaji vaj. Komponenti vret mikrobet, parandalon infeksionin e zonave të dëmtuara, zbut dermis.
 • Celandine. Ajo ka një veprim të fuqishëm antibacterial. Eliminon kruarje, ajo ndihmon në eliminimin e defekteve dhe rinovimin e lëkurës.
 • vaj dëllinje. Ajo eliminon lëkurë të thatë, ka veti antioxidant. Ajo pasuron lëkurën me vitamina dhe minerale.
 • ekstrakt Birch. Ajo ka veti anti-inflamatore. Rikthen lëkurë normale, mund të përballen me inflamacion.

4Udhëzime

Së pari, lani zonën e prekur. Temperatura e ujit duhet të jetë jo më shumë se 37-38 gradë. Pas kësaj, nuk e fshij lëkurën, të mjaftueshme për të lagur atë me një peshqir. Nëse ju nuk përmbahen nga ky rregull, provokojnë kruarje dhe inflamacion.

Merrni një sasi të vogël të krem. Në mënyrë të barabartë pallto zona e prekur nga psoriasis. Lënë në lëkurë për 15 minuta. Gjatë kësaj kohe, kjo do të thotë zhytur plotësisht. Për të marrë një efekt të qëndrueshme, të përsëritur procedurën dy herë në ditë.

5Rezultate

Për një kurs të shpëtoj e dhimbje, kruarje dhe flaking. Pass pllaka pavarësisht nga vendi i vendndodhjes: në gjunjë, fytyrën, krahët, mbrapa, këmbët. Kjo do t’ju lejojë të harrojmë për ankth dhe pasiguri.

Kur zbatohet siç duhet:

 • Ajo vjen heqjen kujdesshëm e pllaka psoriatic.
 • Nuk është një heqje afatgjatë.
 • Nuk ka habituation.

Për shkak të mungesë të antibiotikëve, acid salicilik dhe hormone do të thotë nuk contraindications. Gjatë trajtimit, metabolizmi normal i qelizave të epidermë. Duke reaguar me komponentët aktiv është reduktuar strukturës qelizore, të normalizohen ciklin e tyre të jetës. Spastrimit ndodh në një formë të butë.

6Shqyrtime

komente reale të konsumatorëve dhe mjekët rreth PsoriFix tregojnë një efekt pozitiv. Ajo është vënë re pas aplikimeve të para.

Mendimi ekspert: “Njerëzit me psoriasis kanë vështirësi të mëdha në përshtatjen me jetën shoqërore. Kruarje nuk fle natën, veshin rroba me mëngë të përulurve. Pacientët janë vazhdimisht duke përjetuar siklet fizike dhe psikologjike. Më parë, keni pasur për të caktojë trajtimin kompleks të bazuar në përdorimin e drogave të fuqishëm. Por rreziku i përsëritjes mbetet. PsoriFix – një mjet revolucionar për trajtimin e psoriasis. Kjo ju lejon të shpejt të hequr qafe të sëmundjes. Në 93% pas sëmundje trajtimi i parë nuk është kthyer. ”

Helen, 30 vjeç, “Doktor disa vjet më parë më dha një psoriasis. Unë kisha për të braktisur konkurrencën, hobi. Spote filloi të përhapet në të gjithë trupin. Unë u përpoq për t’u marrë me ta barnave dhe mjeteve juridike popullore. Efekti ishte jetëshkurtër. Unë u përplas me një mik i cili rekomanduar PsoriFix. Me ndihmën e një krem, i hoqa qafe të mallkimin. Për më shumë se një vit nuk mendoj se e saj. ”

psorifix

Maria, 38 vjeç: “Disa vjet më parë, tjerr filloi të kruar. Në fillim mendova se alergji. Por, njolla të kuqe filloi të mbulojë tërë trupin. Unë u zhvillua te mjeku. Diagnoza e vënë pa shqyrtim të mëtejshëm. Mjeku shpjegoi se e vështirë për të trajtuar psoriasis. Unë isha duke kërkuar për një mjet që do të ndihmojë të shpëtoj të sëmundjes. Faleminderit zhvilluesit PsoriFix. Pas 4 javësh të pllakave kishte asnjë gjurmë. ”

REVIEW OVERVIEW
efekt
çmim
Perberja natyral
cilësi
SHARE
Previous articleKrem UpSize Shqipëria Zbritje -50%
Next articleKrem Welltox Shqipëria Zbritje -50%

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here